Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
327.92
bux:
109015.19
2025. december 5. péntek Vilma
Wooden blocks with GDP word and yellow down arrow, impacts of Covid-19 global economy financial crisis, gross domestic product falling concept
Nyitókép: ThitareeSarmkasat/Getty Images

Németország GDP-je csökkent a tavalyi utolsó negyedévben

Németország bruttó hazai terméke (GDP) 0,2 százalékkal csökkent a tavalyi negyedik negyedévben szezonális és naptári kiigazítással a harmadik negyedévhez képest a német statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett előzetes adatai szerint.

A Destatis január 15-én kiadott korábbi becslésében kisebb mértékű, 0,1 százalékos negyedéves szintű csökkenés szerepelt a negyedik negyedévre.

A tavalyi harmadik negyedévben negyedéves összevetésben 0,1 százalékkal nőtt Németország bruttó hazai terméke.

A Destatis közleménye szerint a rendelkezésre álló előzetes adatok szerint a fogyasztói kiadások és a kormányzati kiadások nőttek a tavalyi negyedik negyedévben a harmadik negyedévhez képest, az export azonban jelentősen elmaradt az előző negyedévitől szezonális és naptári kiigazítással.

A negyedik negyedévben éves viszonylatban ugyancsak 0,2 százalékkal csökkent Németország GDP-je naptári kiigazítással, miután az előző három hónapban 0,3 százalékkal zsugorodott.

Ugyancsak nem végleges adatok szerint Németország bruttó hazai terméke 0,2 százalékkal csökkent tavaly, miután a GDP 2023-ban 0,3 százalékkal zsugorodott.

A német kormány jelentősen csökkentette a 2025-re vonatkozó gazdasági növekedési előrejelzését a gazdasági minisztérium honlapján szerdán közzétett legfrissebb jelentésében: 0,3 százalékos GDP-növekedést helyeztek kilátásba az őszi jelentésben jelzett 1,1 százalék helyett.

A Destatis február 25-én teszi közzé a tavalyi negyedik negyedévre vonatkozó végleges adatokat.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×