Infostart.hu
eur:
391.23
usd:
337.85
bux:
124060.28
2026. március 6. péntek Inez, Leonóra
Washington, 2017. április 21.Janet Yellen, az amerikai jegybank szerepét betöltő szövetségi tartalékbankrendszer, a Federal Reserve Board (Fed) elnöke részt vesz egy tanácskozáson a Nemzetközi Valutaalap, az IMF és a Világbank tavaszi ülésszakán a Világbank washingtoni székházában 2017. április 21-én. (MTI/EPA/Michael Reynolds)
Nyitókép: MTI/EPA/Michael Reynolds

A kínai bankokra is lesújtana Amerika

Ezúttal nem az amerikai gazdaság védelmére hivatkornak.

Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter nem zárta ki szankciók kivetését kínai bankok ellen az Oroszországgal folytatott kereskedelem finanszírozása miatt a Reuters hírügynökségnek helyi idő szerint pénteken adott interjúban.

"Abszolút nem zárnám ki annak lehetőségét, hogy szankciókkal sújtanánk egy-egy bankot, ha rendelkeznénk a szankciók elrendeléséhez szükséges bizonyítékokkal" - fogalmazott Yellen.

Véleménye szerint a nagy kínai bankoknak címzett figyelmeztetései sikerrel jártak, és "nagyon óvatossá" tették őket a fenyegető szankciókkal szemben, amelyek elvágnák őket a dolláralapú tranzakcióktól.

"A kínai hatóságok belátták, hogy a szankciók alkalmazása komoly fenyegetést jelent számukra, és nagyon kedvezőtlen következményekkel járna" - mondta Yellen. "Kereskedni akarnak Oroszországgal, de azt nem akarják, hogy a bankjaikat szankciókkal sújtsuk".

Körülbelül egy évvel ezelőtt Joe Biden elnök felhatalmazta a washingtoni pénzügyminisztériumot, hogy másodlagos szankciókat alkalmazzon az Oroszország háborús erőfeszítéseivel kapcsolatos tranzakciókat elősegítő pénzintézetekkel szemben. Mivel Oroszország gazdaságában egyre nagyobb súllyal esik latba a hadianyag-termelés, egyre nehezebb különbséget tenni a tisztán kereskedelmi és a háborúval kapcsolatos tranzakciók között.

Címlapról ajánljuk
Erdélyi Dóra: ez a drágulás nem csak a tankolásunkról fog szólni

Erdélyi Dóra: ez a drágulás nem csak a tankolásunkról fog szólni

Az olajellátás biztonsága kulcskérdés, ugyanis a feldolgozóipari ágazatoknál jelentős hatást gyakorolhat. Elsőre talán nem is gondolnánk, milyen sok ágazatban drágul ezáltal nemcsak a szállítási költség, hanem az alapanyag is, így kétszeres az áremelési nyomás – mondta az elemző az InfoRádióban.

Sorra reagáltak a magyar ellenzék vezetői Volodimir Zelenszkij fenyegetésére

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Orbán Viktor miniszterelnök után Magyar Péter, a Tisza Párt, Dobrev Klára, a Demokratikus Koalíció és Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom vezetője is reagált az ukrán elnök fenyegető kijelentésére, miszerint ukrán katonáknak adná meg a magyar kormányfő címét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Eszeveszett rombolásba kezdett Irán, lángba borítja Izrael a perzsa államot, Katar katasztrófára figyelmeztet - Híreink az iráni háborúról pénteken

Eszeveszett rombolásba kezdett Irán, lángba borítja Izrael a perzsa államot, Katar katasztrófára figyelmeztet - Híreink az iráni háborúról pénteken

Irán továbbra is aktívan rakétázza majdnem az összes, vele szomszédos országot: Bahrein és Katar az éjszaka folyamán is támadás alatt állt, a teljesen semleges Azerbajdzsán tegnap kapott először dróntámadást. Donald Trump amerikai elnök eközben lehet, hogy mégis letett a szárazföldi invázió lehetőségéről. Az izraeli légierő folytatja az Irán elleni légicsapásokat, ezzel párhuzamosan pedig egyre több európai állam száll be a védekező műveletekbe: a legfrisebb csatlakozó a Trump által megfenyegetett Spanyolország, az ő hajóik Ciprust fogják védeni. Katar a nap folyamán figyelmeztetett: lehet, hogy teljesen leállítják az energiahordozók exportját, ha nem sikerül pár héten belül véget vetni a háborúnak. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×