eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
Nyitókép: Pixabay

Új együttműködés a kormánnyal, 15 javaslat az MKIK-tól

Az Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) új lendülettel, megújult vezetéssel és a kormánnyal való együttműködés koncepciójának megújításával kezdte meg működését, az alakuló ülésen a magyar vállalkozások versenyképességének növelése érdekében egy 15 pontos javaslatcsomagot hagytak jóvá.

Nagy Elek MKIK elnök a közlemény szerint kijelentette: a szervezet elkötelezett abban, hogy modern, dinamikus és tagságfókuszú szervezetként erősítse a hazai vállalkozások pozícióját, és olyan intézkedéseket javasoljon, amelyek valódi és tartós értéket teremtenek a magyar gazdaság számára. Ennek érdekében az MKIK elnöksége, a megkezdett programokon felül (minimálbér-kutatás, adminisztrációcsökkentés), meghatározta a rövid-, közép- és hosszútávú teendőket.

Az MKIK álláspontja szerint aktuálisan a vállalkozások legnagyobb problémái között kiemelt a piaci kereslet visszaesése, melyet a munkaerőpiaci nehézségek, a felmerülő költségemelkedések és a folyamatosan nehezedő EU-s és magyar adminisztrációs terhek követnek. Ezekből következnek a finanszírozási nehézségek, amelyek egyre több vállalkozásnak jelentenek problémát. A kamarai feladatok meghatározásánál ezért elsőrendű a konkrét piaci lehetőségek elemzése, az adminisztrációs terhek csökkentése, a kkv-k számára programok létrehozása, a szakember-utánpótlás biztosítása, valamint a hozzáadott érték növelésére alkalmas tudás megszerzésének biztosítása.

Az MKIK elnöksége üdvözli a kormány szándékát, hogy az Új Gazdaságpolitikai Akciótervvel segíteni kívánja a kkv-szektort és a gazdaságot fenntartható növekedési pályára kívánja állítani.

A közlemény szerint az MKIK elnöksége egy 15 pontból álló, saját javaslatcsomagot állított össze és fogadott el, amelyik illeszkedik a kormányzati akciótervhez és akár rövid távon megvalósítható. Az intézkedési javaslat olyan költséghatékony intézkedéseket javasol, amelyek nem, vagy csak minimálisan igényelnek pénzforrást és alkalmasak lehetnek a GDP növelésére. Főbb pontok között kiemelték, hogy fel kell mérni tételesen a már exportáló magyar középvállalkozások problémáit, milyen konkrét támogatásra van szükségük piacaik megtartása, növelése érdekében, emellett szükséges a kkv-k adózásának áttekintése, egyszerűsítése és könnyítése.

A javaslatokat az MKIK eljuttatja a kormányzat illetékes szervei részére és annak megvalósításában együtt kíván működni a kormányzattal - közölték.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.22. vasárnap, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×