eur:
397.64
usd:
363.41
bux:
89701.64
2025. március 19. szerda Bánk, József
Robot vezérelte csomagkiadó automatából veszi ki a megrendelt terméket egy vevő a Decathlon budapesti Nyugati téri sportáruházában 2019. június 26-án.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Durván kijátszotta az orosz szankciókat a Decathlon, most lebuktak

A francia sportszergyártó egy dubaji cégen keresztül szállította tovább a ruhákat orosz vevőjének.

A francia Decathlon sport- és szabadidős cikkeket gyártó csoport továbbra is szállított ruhákat orosz vevőjének, mégpedig egy dubaji "fedőcégen" keresztül - derül ki a Disclose nevű oknyomozó szervezet közzétett vizsgálatából.

Az euronews.hu számol be erről, ahol azt írják a Decathlon Kalenji futókabátokat, Wedze síkabátokat és Quechua nadrágokat és cipőket szállított az orosz Desport üzleteknek, összesen legalább 11 millió euró értékben.

A Decathlont birtokló Mulliez csoport egyike azon kevés francia vállalatnak, amely fenntartotta tevékenységét Oroszországban. Elsősorban az Auchan működését tartotta meg, amely ottani értékesítésének több mint 10%-át jelenti.

Ugyanakkor néhány héttel a háború kezdete után a Decathlon bejelentette, hogy felfüggeszti üzleteinek és weboldalának kereskedelmi tevékenységét Oroszországban.

Az orosz közösségi oldalakon megjelent képek alapján azonban ezekben az üzletekben a Decathlon termékeit árulták, amikor novemberben újra kinyitottak.

Fotónk illusztráció, Magyarországon készült.

Címlapról ajánljuk

"Félfegyverszünet" - Bő másfél órás telefonbeszélgetésen van túl Donald Trump és Vlagyimir Putyin

A Kreml közlése szerint "folytatódnak az egyeztetések". Washington szerint a tárgyalás "jól halad”. Értesülések szerint Vlagyimir Putyin belemehetett abba, hogy 30 napon át nem támadja az ukrán kritikus energiainfrastruktúrát.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.19. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Új területen jelenik meg az Nvidia

Új területen jelenik meg az Nvidia

A Yum Brands, a Taco Bell, KFC és Pizza Hut éttermek tulajdonosa együttműködési megállapodást kötött a technológiai óriás Nvidiával, hogy felgyorsítsa a mesterséges intelligencia alkalmazását éttermeiben. A partnerség révén AI-alapú rendelésfelvétel és teljesítményértékelés valósulhat meg - számolt be a Cnbc. Az Nvidia számára ez az első éttermi partnerség.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×