eur:
415.53
usd:
399.09
bux:
80251.14
2025. január 7. kedd Attila, Ramóna
2019. december 19-én készült kép Dmitrij Peszkovról, a Kreml szóvivőjéről egy moszkvai sajtóértekezleten. 2020. május 12-én Dmitrij Peszkovot kórházba szállították koronavírus-fertőzéssel.
Nyitókép: MTI/EPA/Jurij Kocsetkov

Majdnem sikerültek az uniós szankciók - ismerte el a Kreml

Az orosz gazdaságot tavaly összeomlás fenyegette, miután az ukrajnai háború elindítása után szankciókat vezettek be ellene, de ezt az orosz kormánynak sikerült megakadályoznia, sőt növekedést elindítania - jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője a Rosszija 1 tévécsatorna műsorában.

"Az összeomlás veszélye fenyegetett, valóban minden erőforrást, belső erőt mozgósítanunk kellett, hogy megakadályozzuk ezt az összeomlást" - mondta az elnöki szóvivő, "példátlannak" nevezve az orosz gazdaságra zúdított szankciók mennyiségét.

"A világon egyetlen ország sem szembesült még soha ekkora csapással, és elméletileg egyetlen ország sem képes ilyet elviselni" - hangoztatta Peszkov, emlékeztetve arra, hogy mindez kétévi koronavírus-járvány után következett be, amely szintén nagy megterhelést jelentett a gazdaságnak.

Méltatta az ország vezetésének "bölcs" döntéseit, és a kormány "titáni" munkáját,

aminek köszönhetően az orosz gazdaságnak sikerült stabilizálódnia, majd "teljesen váratlanul növekedési pályára állnia". Úgy vélekedett, aligha feltételezhette bárki is, hogy az orosz gazdaság növekedése idén nem is 2 százalékos lesz, ahogyan azt az Európai Bizottság jósolta, hanem majdnem 3 százalékos.

"Ez azt mutatja, hogy végül is nagyon nagy potenciállal rendelkezünk, amely a maximális mozgósítás, belső összpontosítás időszakában lehetővé teszi, hogy bármilyen csapással megbirkózzunk. Most az a feladat, hogy ezt a növekedési ütemet fenntartsuk. A 3 százalék elégtelen növekedési ráta, magasabbnak kellene lennie, ezt mindenki megérti, sok problémát kell ellensúlyoznunk" - mondta.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: 2024 az arany bika éve volt és az MNB is globális szereplővé vált

Szakértő: 2024 az arany bika éve volt és az MNB is globális szereplővé vált

Tavaly 26 százalékkal nőtt dollárban nézve az arany árfolyama, a magyar befektetők pedig még ennél is jobban jártak, hiszen 45 százalékos éves hozamot könyvelhettek el. Juhász Kristóf, a Conclude Befektetési Zrt. értékesítési vezetője az InfoRádióban elmondta: a jelek arra utalnak, hogy újabb inflációs hullám jön, így fél éven belül akár a 3000 dollár/unciányi lélektani határt is elérheti a sárga nemesfém árfolyama.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.07. kedd, 18:00
Aczél Petra
kommunikációs szakértő, a MOME rektorhelyettes
Megszólalt a Nobel-díjas közgazdász Trump nagy terveiről, és sötét jövőt festett

Megszólalt a Nobel-díjas közgazdász Trump nagy terveiről, és sötét jövőt festett

Donald Trump megválasztott amerikai elnök második adminisztrációja január 20-án délben lép hivatalba. Trump megállás nélküli választási kampánya – amely azóta tartott, hogy 2020-ban kikapott Joe Biden ellen – azt sugallja, hogy második elnöksége az elsőhöz képest jobban meg lesz szervezve, de ugyanúgy az adócsökkentésekre fog összpontosítani a gazdaság fellendítése érdekében, valamint a magasabb vámokra fókuszál majd az amerikai külkereskedelem átalakítása céljából, továbbá a lehető legtöbb bevándorló kitoloncolására irányul, hogy több lehetőséget teremtsenek az amerikai munkavállalók számára. Megváltoztak azonban az idők, és a valóság valószínűleg nem fog egyezni a hangoztatott retorikával.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×