A gazdasági jelentést a Portfolio ismertette. Ami a magyarországi helyzetet illeti, miközben hazánk is adóparadicsomnak tekinthető a 9 százalékos nominális társasági adóval, összességében még így is nagy vesztese az agresszív adótervezéssel élő cégek adóelkerülésének, valamint a gazdagabb magánszemélyek vagyonelrejtésének. Ennek eredménye ugyanis, hogy az alacsony adókulcs miatt Magyarországra mintegy 1137 millió dollárnyi nyereségátcsoportosítás érkezik.
A társasági adóval való visszaélés miatti éves adóveszteség évente 315,2 millió dollárnyi - 110,5 milliárd forintnyi - éves adóveszteséget okoz. Pontosabban ez az összeg azt az adóbevételt jelenti, amelyet a multinacionális vállalatok nyereségátcsoportosítási és egyéb adóelkerülési gyakorlata miatt a kormány nem tud beszedni.
Mindez a magyar bruttó hazai össztermék (GDP) 0,2 százalékát teszi ki.
A jelentés feltárja a magyar állampolgárok által birtokolt offshore pénzügyi vagyonok méretét is. Ennek egy fontos megállapítása, hogy a magyar állampolgárok offshore vagyona 7,7 milliárd dollárt, azaz 2765 milliárd forintot tesz ki, ez pedig a magyar bruttó hazai össztermék 4,7 százalékának felel meg.
A számítások szerint az offshore pénzügyi eszközök pedig évente 57,5 millió dollár (19,85 milliárd forint) adóbevétel-kiesést okoznak a költségvetésnek. Ez az adókiesés azt az elmaradt adóbevételt jelenti, amelyet a magyar kormány akkor szedett volna be, ha ezeket az offshore vagyonokat belföldi adóztatás alá vetették volna.