eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Los Angeles, United States - May 17, 2013: A cockpit with LCD digital speedometer and steering wheel of electric car Tesla Model S during drive. Tesla electric cars are produced by Tesla Motors, Inc. in California, USA.
Nyitókép: mbbirdy/Getty Images

Elon Musk: nem tudom, mi a fene folyik itt

A Tesla-vezér bejelentette, hogy kevesebbért lehet majd hozzájutni autóikhoz. Az ok a növekvő verseny és a turbulens világgazdaság.

A viharos világgazdasági helyzettel indokolta autói árának csökkentését a Tesla vezérigazgatója - írja a BBC. A vállalat a bejelentést megelőzően arról számolt be, hogy a nyereséghányada beszűkült, mivel kemény versennyel kell szembenéznie.

Az elmúlt hónapokban a Tesla többször csökkentette árait a főbb piacokon, köztük az Egyesült Államokban és Kínában is.

A Tesla nyereséghányada négy éve nem volt olyan alacsony, mint most: a bruttó nyereséghányad 18,2 százalékra csökkent a június végéig tartó három hónapban, szemben a tavalyi év azonos időszakában mért 26,2 százalékkal.

Elemzőkkel folytatott telefonbeszélgetés során Musk jelezte, hogy nyitott az árak további csökkentésére, ha szükséges.

"Egyik nap úgy tűnik, hogy a világgazdaság szétesőben van, másnap meg már minden rendben. Nem tudom, mi a fene folyik itt. Viharos időket élünk"

- mondta.

A befektetők azonban aggódnak a Tesla további árcsökkentésének lehetősége miatt Arun Sundararajan, a NYU Stern Business School professzora szerint.

"Ez olyan, mint egy árháború, aminek nincs hosszú távú stratégiája" - mondta.

2023 elején Elon Musk úgy fogalmazott: a Tesla számára a helyes út a magasabb eladások elérése alacsonyabb nyereség mellett. A cég csökkentette árait többek között az Egyesült Államokban, az Egyesült Királyságban és Kínában, hogy felvegye a versenyt a rivális gyártókkal. Július elején a vállalat közölte, hogy a június végéig tartó negyedévben rekord számú autót adott el.

A bejelentést azután tette meg Elon Musk, hogy több autógyártó is jelezte: átveszi a Tesla töltési technológiáját.

Szerdán a japán autóipari óriás, a Nissan közölte, hogy az Egyesült Államokban és Kanadában gyártott elektromos járművei 2025-től a Tesla által kifejlesztett töltőportokkal lesznek felszerelve.

Jérémie Papin, a Nissan Americas elnöke szerint a cég elkötelezett amellett, hogy "még elérhetőbbé tegye az elektromos mobilitást". A bejelentés az amerikai Ford és General Motors autógyártók hasonló lépéseit követi.

Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×