eur:
389.48
usd:
361.55
bux:
68425.96
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett
Nyitókép: Dacia.hu

Romániában ötödével nőtt az idén a gépkocsigyártás

A növekedés az év első kilenc hónapjában volt tapasztalható. Ezt a román autógyártók egyesülete jelentette be.

A francia Renault tulajdonában levő Dacia és az Otosan török-amerikai vegyesvállalat által birtokolt Ford Románia a vizsgált időszakban összesen 381 971 járművet gyártott a tavalyi év január és szeptember közötti időszakában jegyzett 315 115 járműhöz képest.

Az idén is a Dacia állított elő több járművet, 230 078-at, míg a Ford romániai üzemében 151 893 személygépkocsi készült. Az egyesület adatai szerint mind a 2020-hoz, mind 2019-hez mérten növekedést jegyeztek fel. Így

a két évvel ezelőtti adathoz képest 25 százalékkal nőtt a termelés,

míg három évvel ezelőtthöz képest - amikor még nem éreztette hatását sem a koronavírus-járvány, sem az elektromos félvezetők krízise - csaknem 8 százalékos növekedést jegyeztek.

Szeptemberben 51 578 jármű gördült le a gyártósorról, ezek közül 30 575-öt a Dacia mioveni-i gyárában, 21 003-at pedig a Ford craiovai üzemében gyártottak. Tavaly a két vállalat romániai üzemeiben összesen 420 755 járművet gyártott, 4 százalékkal kevesebbet, mint 2020-ban.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.06. hétfő, 18:00
Salát Gergely
a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Miért alkalmazza a világ a BIM klasszifikációs struktúrát?

Ellentmondásos piaci várakozás kíséri a tavaly életbe lépett új építési törvény BIM előírásának gyakorlati megvalósulását. Pedig most dől el, hogy az építőipar állam által indított digitalizációja eredményezhet-e egységes piaci fejlődést. Az állam elvárása, hogy a beruházások tervezésének korai szakaszában reális költségtervet kapjon. Ehhez egy fejlett digitális munkafolyamat felépítése szükséges, amelyre jó nemzetközi gyakorlatot találni, miközben itthon nincs hagyománya az egységes piaci gyakorlatnak. A Graphisoft szakemberei Reicher Péter országigazgató és Kari Szabolcs BIM menedzser a tapasztalataikról számoltak be, valamint Lengyel Balázs költségtervező mérnök, az ÉKTR egyik megalkotója, a Spányi Partners Zrt. egyik tulajdonosa a költségvetési klasszifikáció nemzetközi megoldásait és a magyar kezdeményezéseket mutatta be.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×