Infostart.hu
eur:
363.93
usd:
315.79
bux:
146820.42
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
Nyitókép: wizzair.com/Arpad Foldhazi

300 millió forintra bírságolta a Wizz Air-t a kormányhivatal

A Fővárosi Kormányhivatal az elmúlt két hónapban összesen hét esetben folytatott fogyasztóvédelmi vizsgálatot a Wizz Air légitársasággal szemben.

A vizsgálatokból öt esetben - a május 25-i Frankfurt - Budapest, a június 6-i London - Budapest, a június 19-i Brüsszel - Budapest, a június 25-i London Gatwick - Budapest, valamint a június 30-i Marosvásárhely - Budapest járattal kapcsolatban - állapított meg szabálysértést.

Ismétlődő jogsértés esetén a lehető legszigorúbb büntetésre számíthatnak a fogyasztókat megkárosító társaságok, éppen ezért,

a kormányhivatal első fokon összesen 300 millió forint bírságot szabott ki a Wizz Air ellen, amelyről a mai napon tájékoztatta a légitársaságot.

"Minden esetben a legszigorúbban fellépünk az utasok megtévesztésével, megfelelő tájékoztatásuk elmulasztásával, illetve az ellenük tanúsított jogszerűtlen magatartással szemben" - olvasható a Miniszterelnökség közleményében.

Címlapról ajánljuk
Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet megspórolni

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet megspórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Közel egymillió magyar házat érint a probléma: megvan a terv a méregdrága fűtésű otthonok megmentésére

Közel egymillió magyar házat érint a probléma: megvan a terv a méregdrága fűtésű otthonok megmentésére

Több tucat építőipari és pénzügyi vállalat partneri összefogásával felújítási mintaprojekt indult Magyarországon a rossz energiahatékonyságú, de széles körben elterjedt Kádár-kockák korszerűsítésére. A kezdeményezés célja egy olyan gyakorlati útmutató létrehozása, amellyel ezek az elavult épületek bontás nélkül alakíthatók át modern, egészséges és akár 90 százalékkal alacsonyabb fenntartási költségű családi otthonokká – írják közleményükben a cégek. Az épületátalakítások és az energiatakarékosság is kiemelt témáink lesznek a Portfolio Property Investment Forum konferencián, érdemes mielőbb lecsapni a helyekre!

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×