eur:
411.7
usd:
392.54
bux:
79948.78
2024. november 25. hétfő Katalin
Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke előadást tart az EU fejlesztési források felhasználása címmel megrendezett konferencián a fővárosi Premier Kultcaféban 2016. november 24-én.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Erre fordítják a szakképzésbe ömlő tízmilliárdokat

Parragh László iparkamarai elnök elárulta az átalakítás részleteit.

Évente ötvenmilliárd forint jut a szakképzés átalakítására, ötezer vállalati szakembert képeznek át, és tizenötezer diák kaphat ösztöndíjat - írja a Világgazdaság.

A lapnak Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke a 2020. szeptember 1-jén induló új, alapvetően keresletvezérelt szakképzési modellel kapcsolatban hangsúlyozta, ezt az átalakítást nem lehet megspórolni, mert Magyarország versenyképessége múlik rajta.

A tervek szerint

2022-ig összesen 150-200 milliárd forintot fordítanak a szakképzés rendszerének fejlesztésére, a stratégia tartalmazza egyrészt az infrastrukturális háttér felújítását, modernizálását, a szakoktatók bérének a rendezését és az ösztöndíjrendszer megújítását is.

Emellett létrejönne egy munkaerőpiaci előrejelző rendszer, és tanulói munkaszerződést vezetnének be.

Magyarországon az európai átlagnál kevesebben vesznek részt a szakképzésben, ezért van szükség az átalakításra. Az MKIK elnöke szerint ugyanakkor az eredményeket illetően kellő óvatossággal kell előretekinteni, mivel ez hosszú távú stratégia.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×