Infostart.hu
eur:
387.07
usd:
329.18
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Frankfurt, 2018. január 29.2017. augusztus 2-án Frankfurtban készített kép egy dízel Volkswagen kipufogóiról. Német újságok 2018. január 28-i beszámolói szerint a Volkswagen, a Daimler és a BMW által alapított és időközben már megszűnt, a szállítási szektor környezeti és egészségügyi helyzetével foglalkozó európai kutatócsoport (EUGT) megbízásából az aacheni Egyetemi Kórház egyik intézete 25 emberen tanulmányozta a dízel üzemanyag füstjében lévő egyik gáz, a nitrogén-dioxid (NO2) hatását. (MTI/AP/Michael Probst)
Nyitókép: Michael Probst

Egekben a dízel ára a benzinéhez képest - és ez így is marad

Szerdán tovább csökken és 369 forint lesz a benzin literenkénti átlagára, miközben a dízel ára 421 forint marad, a különbség a világgazdaság bővülésével és az így megnövekedett kereslettel magyarázható az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője szerint.

Átlagosan 50 forint a literenkénti árkülönbség a dízelüzemanyag és a benzin között, ami még nagyobb is lenne, ha nem lenne a dízel adótartalma a benzinénél alacsonyabb 12,5 forinttal - mutatott rá az InfoRádiónak Pletser Tamás, az Erste Bank elemzője.

"A különbség egyik oka az, hogy

a dízelkereslet lényegesen meghaladta a globális benzinkeresletet,

ami mögött a gazdaság és az infrastrukturális beruházások növekedése áll. A másik, hogy a világ finomítóipara nem tudott megfelelően reagálni erre a keresletváltozásra" - tette hozzá.

Várakozásai szerint

a mostani árkülönbség fennmaradhat, sőt még tovább nőhet. Egyetlen tényező vethet ennek gátat: "ha jön egy globális lassulás, elsősorban Indiában, Kínában,

ez ugyanis olyan erejű lenne, hogy csökkenteni tudja az ollót" - mondta az elemző.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami Trump szerint „szégyen lenne”.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×