Infostart.hu
eur:
361.72
usd:
309.99
bux:
152030.55
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia
Kóbor György, az ENKSZ Zrt. elnök-vezérigazgatója a Főgáz Zrt. budapesti központjában tartott sajtótájékoztatón 2017. február 1-jén. A tájékoztatón elhangzott, hogy a ENKSZ Első Nemzeti Közműszolgáltató 121 milliárd forintért vásárolta meg az EDF Démász Zrt. 100 százalékos részvénycsomagját.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Kóbor György elárulta az MVM óriáshitelének részleteit

A Mavir átviteli hálózatának megerősítését és a magyar-szlovák összekötő vezetékek megépítését is a most felvett százmillió eurós hitelből finanszírozza az MVM Zrt. - mondta az InfoRádiónak adott exkluzív interjúban Kóbor György, a társaság elnök-vezérigazgatója.

A százmillió euró, vagyis több mint 30 milliárd forint keretösszegű, hosszú lejáratú hitelszerződés biztosította forrásból a tervek szerint a Mavir Zrt. átviteli hálózati beruházásait finanszírozza majd az MVM Zrt. - mondta Kóbor György. A Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója azt is közölte, hogy a célzott finanszírozással az Európai Beruházási Bank az MVM csoport 2018 és 2022 közötti időszakának beruházásaihoz nyújtja majd a 15 éves lejáratú hitelt.

"Ez már a harmadik ilyen megállapodásunk, ez elsőt még 2010-ben kötöttük, a másodikat pedig 2014-ben, és összesen 250 millió euróról szerződtünk az Európai Beruházási Bankkal. Alapvetően infrastrukturális projekteket finanszíroz a bank, ez alkalommal is olyan hálózati beruházásokat kívánunk finanszírozni, amelyek a Mavir 2018 és 2022 közötti üzleti tervében szerepelnek" - mondta az elnök-vezérigazgató.

Kóbor György az is elmondta, hogy melyek azok a projektek, amelyeket várhatóan megvalósítanak ebből a keretből: "Alapvetően a belső, magyar átviteli hálózat megerősítését célzó projektekre, alállomás-építésekre fordítják a hitelt, illetve ebből a forrásból finanszírozzuk a magyar-szlovák összekötő vezetékek megépítését is."

Az MVM vezetője hangsúlyozta, hogy a beruházásokkal javul a magyar átviteli hálózat biztonsága, de a fejlesztéseknek pozitív hatással lesz majd a közép-kelet európai regionális hálózatra és a határkeresztező kapacitásokra.

A mostani egyébként az első olyan finanszírozási tranzakció, amely az Európai Stratégiai Beruházási Alap által garantált forrásból valósul meg a magyarországi vállalati szektorban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

Az AI nagy egyenlőségi paradoxona: a gyengébbek többet nyernek, de van egy csavar

A generatív AI több vizsgálatban egyszerre növelte a teljesítményt és csökkentette a dolgozók közötti különbségeket. A kezdők gyorsabban zárkóztak fel, bizonyos írásos feladatok pedig rövidebb idő alatt, jobb minőségben készültek el. Mégsem biztos, hogy ebből tartós kiegyenlítődés következik. Az AI használata nem jelent azonos értékteremtést. Az új különbséget a feladatbontás, az ellenőrzés és a teljes munkafolyamat újratervezése adhatja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.25. kedd, 18:00
Totyik Tamás
a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke
Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, Magyar Péter keményen üzent az előző rendszer haszonélvezőinek

Tisza-kormány: Orbán Anita feljelentést tett a lélegeztetőgép-ügyben, Magyar Péter keményen üzent az előző rendszer haszonélvezőinek

A Tisza-kormány hétfőn nyilvánosságra hozta a 2026-os költségvetés felülvizsgált változatát, amely mintegy 700 milliárd forintos megtakarítást irányoz elő, és 500 milliárd forintos Havária Alapot hoz létre az aszály és az energiaválság kezelésére. Emellett fontos mérföldkőhöz ért a kormány vagyonvisszaszerzési programja: kiderült a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal elnöki posztjára pályázó három versenyben maradt jelölt neve, akiket kedden és szerdán hallgatnak meg. Kedden Orbán Anita külügyminiszter azt is bejelentette, hogy feljelentést tett a Külügyminisztérium 2020-as Covid-beszerzéseinek ügyében, amely főként a lélegeztetőgépeket érinti. A nap folyamán Magyar Péter miniszterelnök is megszólalt a feljelentésekkel kapcsolatban és felszólította az előző rendszer haszonélvezőit, hogy kövessék a Duna Aszfalt példáját és adják vissza a jogosulatlanul szerzett közpénzt az államnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×