A csoport első fél éves adózás utáni nyeresége 723 ezer euró volt, míg 2017-ben az első fél évet 38 ezer euró veszteséggel zárta, az indoklás szerint ennek oka elsősorban a tavaly egyszeri tételként elszámolt 1 millió euró összegű leértékelés egy befektetési célú ingatlan esetében.
A konszolidált jelentés szerint az árbevétel idei alakulásához nagyban hozzájárultak a társaság új vagyonelemein, az iroda- és kereskedelmi portfólión realizált bevételek.
A nagy értékű tőkeemelések és akvizíciók eredményeként az idei első fél évben olyan "A" kategóriás irodaházak kerültek az Appeninn tulajdonába, mint az Andrássy 59. Palace, az Andrássy 105. Office Building és az Ü48 Corner Office Center. Emellett a társaság tavasszal 18, a Spar Magyarország által hosszú távra bérelt kiskereskedelmi ingatlant vásárolt.
Mivel az Appeninn Holding ingatlan-portfóliója az első fél évben jelentősen átalakult, illetve a nagy értékű új ingatlanok megszerzése és bérbeadása különböző időpontokban valósult meg, az eredményadatok nem mutatnak teljes képet a társaság valós teljesítményéről. Ennek megfelelően az Appeninn Holding igazgatótanácsa azt is megvizsgálta, hogyan alakult volna a társaság jövedelemtermelő képessége, ha az első fél év tranzakciói 2018. január 1-én valósultak volna meg - közölték.
A pro forma számítási módszer alapján az Appeninn első fél éves árbevétele 5,1 millió euró lett volna 3,3 millió euró EBITDA mellett, felülteljesítve ezzel a teljes 2017. évi árbevételt, illetve megközelítve annak eredményét.
A jelentés szerint az igazgatótanács az ingatlanpiaci kilátásokat kedvezőnek tartja és kiemelkedő növekedési potenciált lát a budapesti "A" kategóriás iroda-, valamint a hazai és régiós kiskereskedelmi piacon. A menedzsment célja, hogy akvizíciókkal és fejlesztésekkel dinamikusan bővítse az Appeninn Holding ingatlan-portfólióját, ezzel jelentős hozamot és stabil cash flowt biztosítson a társaságnak.
A társaság meghirdetett növekedési stratégiájának fontos eleme az ingatlanfejlesztés. Ennek első lépése, hogy a társaság 2018. július 25-én adásvételi szerződést kötött a Balaton keleti kapujában fekvő Club Aliga 74,99 százalékos ületrészérére. A 47 hektáros terület hasznosítása, illetve tervezett fejlesztése a következő évtized egyik legnagyobb balatoni beruházásává válhat, amelynek előzetesen becsült értéke elérheti a 400 millió eurót az elkövetkező öt évben - áll a jelentésben.
Az Appeninn Vagyonkezelő Holding Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír a pénteki kereskedést 587 forinton, 12 forintos (2,09 százalékos) emelkedéssel fejezte be. Az elmúlt egy év alatt a legmagasabb ára 1173 forint, a legalacsonyabb 410 forint volt.
Jelentősen növelte eredményeit a Konzum Nyrt. az első fél évben
A Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. nettó árbevétele meghaladta a 11,3 milliárd forintot az első félévben a tavalyi azonos időszakban elért 37,2 millió forint után; a kamat-, adófizetés és amortizáció előtti eredménye (EBITDA) pedig 2,28 milliárd forint volt, jelentősen nőtt a 2017. első félévi 10,1 millió forintos veszteséghez képest - derül ki a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján vasárnap közzétett, nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerinti, nem auditált konszolidált beszámolóból.
A jelentés szerint a csoport saját tőkéje 58,3 milliárd forintra nőtt június 30-ig, míg tavaly június 30-án az egyenleg 4,8 milliárd forint, az év végén pedig 40,8 milliárd forint volt. Az idei első féléves adatokban még nem szerepel a Ligetfürdő Kft. megvásárlásához kapcsolódó mintegy 10 milliárd forintos tőkeemelés, valamint a Balatontourist-csoport BLT Group Zrt.-n keresztül megvalósuló apportjának hatása - jelezte a Konzum.
Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a csoport legnagyobb bevételét a múlt félévben bővített turisztikai portfólió hozta, amelyet a társaság ingatlan-, tőkepiaci- és biztosítási, továbbá vagyonkezelési szegmensben működő érdekeltségei további jelentős eredménnyel támogattak. A társaság menedzsmentjének várakozásai szerint az EBITDA-mutató a következő két-három évben akár újabb akvizíciók nélkül is elérheti az évi 10 milliárd forintot.
A menedzsment stratégiájának megfelelően a Konzum csoport négy fő befektetési szegmensben kezdte meg növekedését. Habár az idegenforgalomra jellemző erős szezonalitás miatt a július-decemberi időszak bevétele jellemzően kedvezőbben alakul, a turisztika várakozásokon felül teljesített az első félévben, a Hunguest Hotels és Balatontourist márkákkal fémjelzett portfólió adózott eredménye csaknem 1,453 milliárd forint volt - írták.
A közlemény szerint a csoport befektetési célú ingatlanjait kezelő Appeninn Holding 227 milliós adózott eredményt ért el. Az Appeninn ingatlanportfóliójának átalakítása, illetve a tőzsdei társaságnál 2018 első felében lezajlott akvizíciók hatásai a csoport év végi eredményében jelentkeznek majd.
A pénz- és tőkepiaci, valamint biztosítási terület mintegy 216 milliós adózott eredménnyel növelte a Konzum csoport eredményességét, míg a vagyonkezelési szegmens 568 millió fölötti adózott eredményt hozott az első félévben.
A Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. Magyarország egyik vezető befektetési csoportja, amely középtávon a közép-kelet-európai régió meghatározó szereplővé válhat. A menedzsment stratégiája alapján a turizmus, a bank- és pénzügyi szektor, az informatika, az ingatlanszektor, valamint a telekommunikációs szektor áll a társaság jövőbeli növekedési lehetőségeinek fókuszában - közölték.
A Konzum Befektetési és Vagyonkezelő Nyrt. részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papír a pénteki kereskedést 2670 forinton, 20 forintos (0,75 százalékos) emelkedéssel fejezte be. Az elmúlt egy év alatt a legmagasabb ára 3789 forint, a legalacsonyabb 2155 forint volt.