Infostart.hu
eur:
378.21
usd:
317.47
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A Telenor logója a Telenor Magyarország Zrt. törökbálinti székházán 2012. augusztus 1-jén.
Nyitókép: Mohai Balázs

Újabb hírek a magyar Telenor felvásárlásáról

A PPF-csoport lezárta a Telenor közép-kelet-európai távközlési leányvállalatainak felvásárlását, miután megszerezte az ügylethez szükséges összes jóváhagyást a hatóságoktól, és lezajlott az összes engedélyeztetési folyamat.

A tájékoztatás szerint keddtől a csoport irányítást gyakorol a Telenor magyarországi, bulgáriai, montenegrói és szerbiai leányvállalatai felett.

A leányvállalatok teljes felvásárlási ára 2,8 milliárd euró volt, a tranzakciót a csoport szindikált hitelből finanszírozta.

A csoport a banki és a pénzügyi szolgáltatások, a távközlés, a biotechnológia, a biztosítás, az ingatlan és a mezőgazdaság területén végez befektetői tevékenységet, 38 milliárd eurót meghaladó vagyoni érték felett gazdálkodik, több országban is jelen van Európától Oroszországig, valamint az Egyesült Államokban és Ázsiában is vannak érdekeltségei.

A Telenor Skandináviában, Kelet-Közép-Európában és Ázsiában a telekommunikációs és mobilszolgáltatások egyik vezető szolgáltatója, 2017-es adatok alapján éves forgalma 125 milliárd norvég korona (13 milliárd euró), ügyfeleinek száma 178 millió.

  • A Telenor 25 éve aktív Közép- és Kelet-Európában, a magyar piacra 1994-ben lépett helyi szolgáltatóként, Pannon néven.
  • Montenegróra 1996-ban terjesztette ki tevékenységét,
  • 2006 óta pedig Szerbiában is jelen van, miután megvásárolta a Mobi 063 szolgáltatót.
  • 2013-ban, a Globul cég megszerzésével a Telenor belépett a bolgár piacra is.

A négy közép-kelet-európai országban 2017 végén a Telenor több mint 9 millió ügyfelet szolgált ki, és közel 3500 alkalmazottat foglalkoztatott a régióban.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×