eur:
393.12
usd:
367.3
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Mélyponton a bitcoin

Éves mélypontjára gyengült csütörtökön a világ legismertebb digitális devizája, a bitcoin árfolyama, miután januárban piaci tőkeértékéből 44 milliárd dollárt veszített el a szabályozás szigorítása és a kriptodeviza életképessége miatti aggodalmak fokozódásával párhuzamosan.

Az egyik széles körben elfogadott bitcoin árfolyamindex, a Coindesk indexe - amely a legnagyobb kereskedési platformok jegyzéseinek átlagát mutatja - 9031,73 dolláron, 11,6 százalékos veszteségben állt csütörtök este, de napi minimumán 9 ezer dollár alatt, 8932,89 dolláron, a maximumán pedig 10 203,07 dolláron állt.

Tavaly december 18-án 19 511 dolláron ért történelmi csúcsra ért a CoinDesk árfolyamindexe. A bitcoin azóta értékének több mint felét veszítette el egy sor kedvezőtlen hír hatására. Egyre több ország készül a kriptodevizák kereskedésének megrendszabályozására, felerősödtek az árfolyamok manipulációjától való félelmek, több kriptodevizatőzsdéről hekkerek jelentős pénzt loptak el, és egyre többen félnek attól, hogy a kriptodevizák eszközbuborékok, amelyek bármikor kipukkanhatnak.

A héten a kegyelemdöfést a Facebook adta meg, miután bejelentette, hogy letiltja minden olyan pénzügyi termék vagy szolgáltatás hirdetését, amely gyakran szerepel félrevezető vagy megtévesztő reklámokban, az olyanokat, mint a bináris opciók, a kriptodeviza kibocsátásával történő tőkegyűjtés (ICO) és a digitális deviza.

Andrew Se, a Cryptoprofile.com című, adatokat gyűjtő és elemző weboldal társalapítója, kriptodeviza-kereskedő rámutatott, hogy az indiai hatóságok mozgolódása tovább rontotta a kockázatvállalási hajlandóságot. Arun Jatley, India pénzügyminisztere csütörtökön kijelentette, hogy az ország nem tekinti törvényes fizetőeszköznek a kriptodevizákat, és mindent megtesz, hogy felszámolja ezek alkalmazását úgy illegális tevékenységek finanszírozására mint fizetési rendszer részeként, miközben a digitális devizák létrehozását lehetővé tévő blokklánc technológiát használni fogja.

Csütörtök este a nagy kriptodeviza kereskedési platformok közül a Bitfinexen 9129 dolláron, 9,14 százalékos mínuszban, a Bitstampon 8997 dolláron, 9,59 százalékos veszteségben, a Geminin pedig 8992 dolláron, 9,56 százalékos mínuszban állt a jegyzés. Az egyhónapos lejáratú bitcoin ügyletek jegyzése a chicagói opciós tőzsdén (CBOE) 8980 dolláron, 9,38 százalékos mínuszban, míg chicagói árutőzsdén (CME) 8950 dolláron, 10,01 százalékos mínuszban állt.

Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×