eur:
411.19
usd:
392.62
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Most végre valóban megszűnnek az európai határok

Most végre valóban megszűnnek az európai határok

Június 15-től már a hazai tarifákon egyéb felár nélkül telefonálhatunk és internetezhetünk mobiltelefonunkról az uniós országokban - magyarázta az elmúlt időszak jogszabály-változásainak lényegét a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság nemzetközi és stratégiai igazgatója.

Az európai roaming-szabályozásnak az a lényege, hogy hazai díjakon lehessen az Európai Unió tagállamaiban telefonálni. Ez vonatkozik a hanghívások, az sms-ezés és az internetezés díjaira – mondta el Kajzinger Ervin.

„A szabályozás célja, hogy ne lehessen felárat alkalmazni.”

A most életbe lépett szabályozás azt mondja ki, hogy 2017. június 15-től már nem szabad felárat alkalmazni. A januári változásoknak az a lényege, hogy bevezetik az úgynevezett méltányos használatot. Erre azért van szükség, mert a telefonszolgáltatásokat nem méltányosan, azaz visszaélésszerűen is lehet használni – hangsúlyozta az NMHH nemzetközi és stratégiai igazgatója.

„Visszaélésszerű használat, ha például valakinek magyarországi előfizetése van, de Nagy-Britanniában dolgozik és ezt onnan folyamatosan használja, mert állandó roaminghelyzetben van.”

Kajzinger Ervin kiemelte, a cél az, hogy a fogyasztónak ott legyen előfizetése, ahol életvitelszerűen tartózkodik. Hozzátette, a szolgáltatónak lehetősége lesz arra, hogy minimum négy hónap vizsgálata alapján megállapítsa, hogy méltányos-e a használat. Ha felmerül a gyanú, hogy nem, kérheti a fogyasztót, hogy bizonyítsa be a méltányos használatot.

„Azt kell bizonyítani, hogy életvitelszerűen tartózkodunk az adott helyen. Ezt történhet a munkaszerződés, tanulmányi szerződés bemutatásával, az állandó lakhely igazolásával.”

Ha nem sikerül bizonyítani, a szolgáltató roaming-felárat számolhat fel, ami hanghívás esetén 5 eurocent, ami a magyar áfával körülbelül 20 forintot jelent. Az sms esetében 2 eurocent, ami 8 forint, adatforgalomnál is nagyjából 5 eurocent a felár – magyarázta az NMHH nemzetközi és stratégiai igazgatója. Kajzinger Ervin hangsúlyozta, turistaként utazva minderről nincs szó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Szakad a hó az országban, az elakadt kamionok már több utat blokkolnak

Péntek hajnalban megérkezett a nagy havazás. Számos helyen akadtak el, csúsztak árokba járművek, kidőlt fák akadályozzák a közlekedést több úton.

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×