eur:
413.99
usd:
396.5
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Most végre valóban megszűnnek az európai határok

Most végre valóban megszűnnek az európai határok

Június 15-től már a hazai tarifákon egyéb felár nélkül telefonálhatunk és internetezhetünk mobiltelefonunkról az uniós országokban - magyarázta az elmúlt időszak jogszabály-változásainak lényegét a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság nemzetközi és stratégiai igazgatója.

Az európai roaming-szabályozásnak az a lényege, hogy hazai díjakon lehessen az Európai Unió tagállamaiban telefonálni. Ez vonatkozik a hanghívások, az sms-ezés és az internetezés díjaira – mondta el Kajzinger Ervin.

„A szabályozás célja, hogy ne lehessen felárat alkalmazni.”

A most életbe lépett szabályozás azt mondja ki, hogy 2017. június 15-től már nem szabad felárat alkalmazni. A januári változásoknak az a lényege, hogy bevezetik az úgynevezett méltányos használatot. Erre azért van szükség, mert a telefonszolgáltatásokat nem méltányosan, azaz visszaélésszerűen is lehet használni – hangsúlyozta az NMHH nemzetközi és stratégiai igazgatója.

„Visszaélésszerű használat, ha például valakinek magyarországi előfizetése van, de Nagy-Britanniában dolgozik és ezt onnan folyamatosan használja, mert állandó roaminghelyzetben van.”

Kajzinger Ervin kiemelte, a cél az, hogy a fogyasztónak ott legyen előfizetése, ahol életvitelszerűen tartózkodik. Hozzátette, a szolgáltatónak lehetősége lesz arra, hogy minimum négy hónap vizsgálata alapján megállapítsa, hogy méltányos-e a használat. Ha felmerül a gyanú, hogy nem, kérheti a fogyasztót, hogy bizonyítsa be a méltányos használatot.

„Azt kell bizonyítani, hogy életvitelszerűen tartózkodunk az adott helyen. Ezt történhet a munkaszerződés, tanulmányi szerződés bemutatásával, az állandó lakhely igazolásával.”

Ha nem sikerül bizonyítani, a szolgáltató roaming-felárat számolhat fel, ami hanghívás esetén 5 eurocent, ami a magyar áfával körülbelül 20 forintot jelent. Az sms esetében 2 eurocent, ami 8 forint, adatforgalomnál is nagyjából 5 eurocent a felár – magyarázta az NMHH nemzetközi és stratégiai igazgatója. Kajzinger Ervin hangsúlyozta, turistaként utazva minderről nincs szó.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×