Infostart.hu
eur:
364.49
usd:
315.8
bux:
148587.82
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc

Így vadásszák le a magyar kalózokat

Éjjellátó berendezésekkel figyelik a Cinema City mozikban az új James Bond-film, a Skyfall nézőit. Azért van erre szükség, hogy megelőzzék a sikerfilmek rögzítését - mondta az InfoRádiónak a húsz magyarországi filmszínházat működtető I. T. Magyar Cinema Kft. marketing és pr-igazgatója.

A Harry Potter film magyarországi premierjét egy nappal el kellett halasztani, mert Magyarországon annyira erős a kalózkodás, vagyis illegálisan rögzített filmek kerülnek a világhálóra - nyilatkozta az InfoRádiónak Buda Andrea. Emiatt bizonyos filmek esetében éjjellátó távcsövekkel figyelik vetítés közben a közönséget, hogy kiszűrhessék a kalózokat.

A távcsövek ahhoz hasonlóak, amilyeneket a vadászok használnak éjjelente.

Az illegális rögzítés bűncselekménynek számít - tette hozzá az igazgató.

Eddig egy kalóz "bukott le", de később kiderült, hogy nem illegális cselekményt valósított meg, csupán pityókás állapotban helytelenkedett a moziban.

Buda Andrea arról is beszélt, hogy ők arra is nagyon ügyelnek, hogy az ellenőrzések semmilyen módon ne zavarják a kikapcsolódásra vágyó közönséget. Mint mondta, gyakran a külföldi stúdiók határozott kérésére kell megfigyeléseket végezniük.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×