Infostart.hu
eur:
362.15
usd:
318.02
bux:
145244.51
2026. július 24. péntek Kincső, Kinga

Drágább lehet a kávé

Világszerte egyre többen kávéznak, Kínában sokmillióan még csak most szoknak majd rá az élénkítő, hangulatjavító italra, miközben a klímaváltozás nem kedvez az ültetvényeknek. A következő időszakban erőteljesen nőhet a kávé ára, a brutális drágulás veszélye viszont csak többéves távlatban áll fenn - mondta a Hungária Értékpapír Zrt. árupiaci elemzője.

Emelkedik a kávé világpiaci ára - közölte az InfoRádióval a Hungária Értékpapír Zrt. árupiaci elemzője.

Kerezsi Miklós szerint reális veszély, hogy hiány lesz kávéból. Kolumbiában az export alacsony, mert nagy esőzések vannak, míg Indiában is esőzések gátolják a betakarítást, továbbá a farmerek visszatartják az értékesítést, mert további áremelkedésre számítanak - fejtette ki.

Az árupiaci elemző kiemelte: 5-10 százalékkal nőhet a kávé ára a következő hónapokban, míg hosszabb távon brutális emelkedés is elképzelhető.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Deák András: ha le kell állítani az uniós olajszankciókat, az a rendszer összeomlását jelentheti

Az Európai Unió célja továbbra is az orosz olajtól való függetlenedés, a Hormuzi-szoros körüli feszültség azonban késleltetheti ezt a folyamatot – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos főmunkatársa. Deák András hozzátette: a teljes leválás Magyarország számára jogi kérdéseket is felvet. Ráadásul Oroszországnak annak ellenére sincsenek pénzügyi gondjai, hogy csökken az olajtermelése.
inforadio
ARÉNA
2026.07.24. péntek, 18:00
Szongoth Domán válogatott jégkorongozó
Kovács Attila a Magyar Jégkorong Szövetség sportigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×