Infostart.hu
eur:
355.04
usd:
304.96
bux:
131397.82
2026. május 27. szerda Hella

Üzemanyagárak: egy rossz és egy jó hír

Érdemes lehet jól betankolni benzinből a következő napokban, hiszen jövő hét közepétől nagy valószínűség szerint tovább emelkedik a benzin ára a hazai kutakon - írja a Portfolio. Az autósok egy része viszont örülhet.

A héten az olajár nemcsak megtartotta a korábban elért magasságokat, hanem újabb emelkedést produkálva 126 dolláros magasságban zárta a hetet. Ennek megfelelően a héten 3,4 százalékkal emelkedett a benzin dollárban mért átlagára, míg a gázolaj esetében 1,5 százalékos emelkedés figyelhető meg.

A forint árfolyama azonban erősödött a dollárral szemben (a múlt heti 183,8-as átlagár után az utóbbi napokban 180-as átlagos érték alakult ki), így hazai fizetőeszközben mérve a benzin átlagára a héten "mindössze" 1,3 százalékkal emelkedett, a gázolajé pedig 0,6 százalékkal csökkent - hívja fel a figyelmet Portfolio.

Az utóbbi napok tőzsdei ármozgásai alapján az a legvalószínűbb, hogy az előttünk álló héten a benzin ára emelkedik, a gázolajé pedig csökken. Ezt nemcsak a most, hanem az egy héttel ezelőtt látott folyamatok is támogatják, hiszen korábban a benzin jegyzésár emelkedése és a gázolaj csökkenése ellenére nem változtak a hazai árak.

Címlapról ajánljuk
Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomataútlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul
cikkünk frissül!

Kormányszóvivői tájékoztató: átvizsgálnak minden régi mozdonyt, visszavonnak 943 diplomataútlevelet, azbesztügyben lakossági egészségi vizsgálat indul

A szerdai parlamenti nappal párhuzamosan kormányszóvivő tájékoztató is zajlik a Miniszterelnökségen. Átvizsgálják a Lázár János idejében bérelt összes mozdonyt a kelenföldi tűz után. A kormány ülésezett, kormányhatározatok is születtek. Szeptember 1-ig nyilvánosságra hozzák a kórházi fertőzési adatokat. Visszaállítják az oktatásban dolgozók kollektív jogait, és felülvizsgálják a Klebelsberg központ teljes működését és a teljes intézményfenntartási rendszert az oktatásban. Tartson velünk percről percre!
inforadio
ARÉNA
2026.05.27. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×