Infostart.hu
eur:
355.4
usd:
312.93
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Megkétszereződött a magyarországi erdők területe száz év alatt

Magyarországon folyamatosan nő az erdős területek nagysága, jelenleg csaknem kétszer akkora kiterjedésűek az erdőink, mint 1920-ban - mondta az InfoRádióban az ÁPV Zrt. erdészettel foglalkozó ügyvezető igazgatója.

Tavaly adták át a kétmilliomodik hektár erdőt - mondta az InfoRádióban Koleszár István, aki szerint jelenleg az ország területének 20 százalékát borítja erdő.

Az állami tulajdonú erdészetek árbevétele a 2005-ös 54,8 milliárd forintról tavaly 61,1 milliárdra emelkedett, köszönhetően a hatékonyabb kitermelésnek, és a tűzifa árának emelkedésének.

Az árbevétel annak ellenére emelkedett, hogy az erdők gazdasági hasznosítása csökkent, hiszen már a területek 40 százaléka áll természetvédelmi védettség alatt.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×