Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 3. vasárnap Irma, Tímea

Megegyezés után kiszervezés a Deutsche Telekomnál

Közel fél éves huzavona és öt héten át tartó sztrájk után szerdán délelőtt megegyezés született a Deutsche Telekom és a munkavállalók érdekképviselői között. A cég a jövő hónaptól 50 ezer alkalmazottját kevesebb fizetésért alvállalatokhoz fogja kiszervezni, de a lépést szociális intézkedések kísérik.

A Deutsche Telekom bonni központjához közel fekvő üdülőhelyen, Bad Neuenahrban megkötött kemény alku eredményeképpen a távközlési cég alkalmazottai újra felvették a munkát, hogy közülük 50 ezren július elsejétől eddigi feladatkörükben, de új feltételek mellett dolgozzanak.

A feltételekről már hónapok óta éles vita folyt a Telekom vezetői és a szakszervezetek között.

A szerdán megszületett megállapodás értelmében a társaság alvállalataihoz átcsoportosított 50 ezer alkalmazottnak 2010 helyett 2012-ig szavatolják az állását. Eddigi fizetésüket 6,5 százalékkal ugyan lefaragják, de az intézkedést 42 hónap alatt, fokozatosan hajtják végre.

A heti munkaidőt viszont - ahogy a Telekom eredetileg is tervezte - 34 óráról 38-ra emelik, egyúttal a szombatot is munkanappá nyilvánítják, amely után nem jár semmilyen bérkiegészítés.

Az intézkedéstől az anyagi válságba került német óriáscég évente legalább félmilliárd eurós megtakarítását remél, és bízik abban, hogy a költségmegtakarítással fokozhatja versenyképességét a távközlési piacon.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Szűts Ildikó: kormányzati engedély kell a Gellért fürdő felújításához

Az új kormánytól kéri a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei Zrt., hogy hagyja jóvá a cég hitelfelvételét a Gellért fürdő felújítására – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a vállalat vezérigazgatója. Hamarosan kiderülhet, lehet-e folytatni a Széchenyi felújítását, illetve át kell-e alakítani a BGYH fürdőinek 50 medencéjét egy kormányrendelet nyomán.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×