Infostart.hu
eur:
387.19
usd:
334.64
bux:
122583.12
2026. március 11. szerda Szilárd

A lengyelek Nagy-Britanniában szorongatják a briteket

Nagy-Britanniában több helyen már nem foglalkoztatnak brit munkavállalókat, mert nem beszélnek lengyelül. Újabban ugyanis bizonyos szakmákat már szinte csak vendégmunkások látnak el, így nehéz közéjük beilleszkedni.

Mezőgazdasági idénymunkát, például gyümölcsszedést vagy más alacsonyan fizetett tevékenységet már szinte csak vendégmunkások végeznek a szigetországban.

Nagy részük lengyel, így vannak olyan munkahelyek, ahol a kommunikáció is ezen a nyelven folyik.

A farmerek jó része nem magának toborozza a munkavállalókat, hanem a helyi ügynökségek segítségét kéri ehhez.

Egy hölgy Cambridgeshire-ben a sajtónak arról számolt be, hogy húga munkát keresett. Először személyesen kereste fel a helyi üzemeket, de ott azt mondták neki, hogy a munkaközvetítőknél regisztráltassa magát.

Amikor azonban ellátogatott egy állásközvetítőbe, ott az ügyintéző azt mondta neki: nem regisztrálja, mivel a nyilvántartásában mindenki beszél lengyelül, a fiatal angol lány azonban nem.

Majd hozzátette: a lengyelek nem fogadnák be, és nem is tudnának egymással kommunikálni.

Az üggyel a helyi országgyűlési képviselő is foglalkozott, aki rámutatott, hogy a megyében, arányaiban igen sok a bevándorló.

A helyi üzemekben a lengyeleken kívül észtek és litvánok is dolgoznak, britek azonban már nem, holott nemrég még őket foglalkoztatták ott.

Sokuk most munka nélkül van, és autó híján nem tud távol munkát vállalni. Moss szerint nem igaz, hogy a bevándorlók csak olyan munkát végeznek el, amelyet az angolok nem lennének hajlandók.

Az Európai Unió 2004-es bővítése óta Nagy-Britanniába csaknem 640 ezer kelet-európai munkavállaló érkezett, zömében lengyelek.

Címlapról ajánljuk
Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

Az utazást tervezők „megmondják”, meddig tart az iráni háború

A közel-keleti konfliktus kitörésekor óvatosabban foglaltak előre utazást a magyarok, de a bizalmuk helyreállt – mondta az InfoRádiónba a Repjegy.hu online üzletágának vezetője. Holczinger Zoltán szerint a kikapcsolódni vágyók az iráni háború gyors lezárását remélik.

Fenyegetés után: Orbán Viktor felhívta a gyerekeit telefonon

Hrihorij Omelcsenko volt ukrán képviselő szavai után Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta, mindenkit arra kért a családjából, hogy vegye komolyan a fenyegetést, de ne ijedjen meg.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
Három hajót is támadás ért a Hormuzi-szorosnál, időkorlát nélküli háborúról beszél Izrael – Híreink az iráni háborúról szerdán

Három hajót is támadás ért a Hormuzi-szorosnál, időkorlát nélküli háborúról beszél Izrael – Híreink az iráni háborúról szerdán

Irán szerda kora reggel bejelentette, hogy a háború kezdete óta „legintenzívebb és legkeményebb műveletét” indította el. Az amerikai hírszerzés kedden arról számolt be, hogy Irán elkezdte aláaknázni a Hormuzi-szorost. Donald Trump amerikai elnök katonai válaszcsapással fenyegetett emiatt. Szerdán legalább három civil hajót ért támadás a Hormuzi-szoros közelében, Irán ebből egy támadást ismert el. Jiszráel Kac izraeli védelmi miniszter kijelentette, az iráni háború időkorlát nélkül folytatódik. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti konfliktus eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×