Infostart.hu
eur:
362.35
usd:
310.22
bux:
0
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

A robbanás ellenére zavartalan Európa gázellátása

Nem érint a magyarországi gázszállítást az ukrajnai gázvezeték-robbanás - közölte a Mol. Ukrán közlés szerint sem okozott zavart az európai fogyasztók gázellátásában, hogy hétfőn egy robbanás megrongálta az Oroszországból Ukrajnán keresztül Európába vezető csővezetéket.

Kóka János gazdasági miniszter megerősítette, hogy Magyarország ellátása továbbra is biztonságos, Ukrajnából folyamatosan érkezik a gáz.

A kijevi rendkívüli helyzetek minisztériumának közleménye szerint a baleset - amelynek körülményei egyelőre nem ismeretesek - Kijev térségében történt, közép-európai idő szerint kora délután.

A detonáció mintegy 30 méteres darabot kiszakított a csővezetékből, amelynek darabjai 150 méteres körzetben szóródtak szét. Személyi sérülés nem történt.

Az Urengoj-Pomari-Ungvár(Uzsgorod) csővezetéken történt robbanás a Naftogaz Ukrainy energiavállalat közlése szerint nem befolyásolta az Európába irányuló orosz gázszállítást.

Az ukrán cég tájékoztatása szerint ugyanis az automatika azonnal elkerülő vezetékvonalakra irányította a gázt, így a baleset semmilyen mértékben nem érinti az európai fogyasztóknak szánt szállításokat.

A robbanás okát egyelőre vizsgálják a kijevi hatóságok.

Címlapról ajánljuk
Texas nekimegy a Wall Streetnek – az igazi csata csak most kezdődik

Texas nekimegy a Wall Streetnek – az igazi csata csak most kezdődik

Dallasban már kereskednek az új Texas Stock Exchange-en, mely mögött 275 millió dollárnyi tőke és a pénzügyi világ több nagy szereplője áll. Ettől azonban még nem lett belőle a NYSE vagy a Nasdaq valódi kihívója. A döntő próba 2027-ben lesz, amikor már nemcsak forgalmat, hanem cégeket és IPO-kat kell hoznia. Közben a két piacvezető sem nézte tétlenül Texas felemelkedését, és mindkettő saját texasi tőzsdét indított.

„Élő fizikaórát” kapott Magyar Péter Pakson – videó

Bemutatták, hogy az ikerblokkos kialakítás miatt az egyes és a kettes blokk közös helyiségben van, a videó készítésekor a kettes blokk üzemelt, ez 1475 megawatt hőenergiát állít elő, amelyből 460 megawatt villamosenergia lesz.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×