Infostart.hu
eur:
384.94
usd:
328.09
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Itt az unió legröhejesebb kifogása

Az unió új tagországainak nemcsak szigorú gazdasági feltételeknek kell eleget tenniük ahhoz, hogy csatlakozzonak az európai pénzügyi rendszerhez, hanem helyesen is kell írniuk a közös európai pénz nevét.

Az Európai Központi Banknak az új tagországok '"euro-érettségéről" közzétett értékelésében jelzik a szerzők, hogy Lettország és Magyarország nem írja helyesen az euró nevét. Lettországban a közös pénzt eiro-nak, Magyarországon pedig eurónak írják, vagyis hosszú ó-t használnak.

"Az euró azoknak a tagországoknak az egységes valutája, amelyek azt bevezetik. Hogy ez az egységesség kifejezésre jusson, törvény írja elő az euro szó egységes írásmódját" - olvasható a jelentésben.

E szabálytól nem lehet eltérni és - mint a dpa hírügynökség megjegyzi - ha Magyarország és Lettország nem változtat ezen a gyakorlaton, az még az eurózónába történő bejutásuk elé is akadályt gördíthet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Kivételezik egyes kerékpárosokkal az új KRESZ

Különleges lehetőséget kaphatnak majd az új KRESZ bevezetésével az ország legjobb kerékpárosai. Az InfoRádió a „sportkerékpáros licencről” is kérdezte Schneller Domonkost, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnökét.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×