Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

El nem számolt szerződések a Magyar Telekomnál

Még nem fejeződött be a Magyar Telekom felügyelőbizottsága által kezdeményezett vizsgálat a montenegrói leányvállalat által kötött konzulensi szerződésekkel kapcsolatban, amelyek 1 milliárd 980 millió forintról szólnak - jelentette be a vállalat rendkívüli közgyűlésén a kommunikációs igazgató.

Összesen négy, mintegy 2 milliárd forint értékű szerződést vizsgálnak a Magyar Telekomnál. A hétfői rendkívüli közgyűlésen nem kerültek szóba személyi kérdések, azokról november 6-án lesz szó.

A Magyar Telekom korábbi közlésével ellentétben a montenegrói leányvállalatnál megkötött bizonytalan szerződések értéke nem 700 millió forint, hanem 1,98 milliárd, mondta Nagy Bálint kommunikációs igazgató a társaság rendkívüli közgyűlésén.

Nagy Bálint egy jogi iroda angol nyelvű közleményét olvasta fel, Straub Elek elnök-vezérigazgató előzetes bejelentése szerint azért, mert most elsősorban az amerikai piac és felügyelet érdeklődésére tarthat számot az információ.

A Magyar Telekom a new york-i tőzsdén is jegyzett cég, és a montenegrói szerződések ügyében három egymástól független vizsgálat is folyik. Egy magyar, amelyet a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete kezdeményezett, illetve két amerikai, az ottani tőzsdefelügyelet és igazságügyi minisztérium részéről.

Az angol nyelvű közleményből kiderült, hogy a Magyar Telekom több munkatársa bizonyítottan céges dokumentumokat semmisített meg, ezért őket a vizsgálat lezárultáig felfüggesztették a munkavégzés alól.

Straub Elek elmondta, hogy a három vizsgálathoz minden kért információt megadnak és felállítottak egy információs szobát, ahol egy helyre gyűjtötték az ügyhöz kapcsolódó dokumentumokat.

A Klaus Hartmannt két hete váltó új pénzügyi vezérigazgató-helyettes, Thilo Kusch beszámolójából az is kiderült, hogy a januárban kezdődött vizsgálatok költsége már meghaladta a kérdéses szerződések összegét és szeptember végén 3,1 milliárd forintra rúgott.

A közgyűlést a napirendi pontok felének tárgyalásánál felfüggesztették, így a személyi jellegű döntéseket - a felügyelő és ellenőrző bizottság, illetve az igazgatóság tagjainak választását a november hatodikai közgyűlésre halasztották.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×