Infostart.hu
eur:
359.82
usd:
315.57
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga

Történelmi OTP-bevásárlás Ukrajnában

Az OTP, történelmének legnagyobb akvizícióját végrehajtva, 650 millió euróért megvásárolta a Raiffeisen ukrán leánybankját. Ezzel az OTP Bank egy újabb országban jelent meg, ahol a bankpiac növekedése várhatóan igen jelentős lesz a következő öt évben.

Az üzlet az OTP történelmének legnagyobb akvizíciója, ennek ellenére a bank egy másik ukrán pénzintézet megszerzését is tervbe vette.

A magyar bank a jósoltnál többet fizetett a Raiffeisenbank Ukraine-ért, ugyanakkor szakértők szerint annak jelenlegi és potenciális üzleti értéke, valamint az ukrajnai bankpiac kedvező növekedési kilátásai miatt így is megalapozott a vételár.

A Raiffeisenbank Ukraine 2005 végén a 1.2 milliárd eurós mérlegfőösszege alapján 3,6%-os piaci részesedéssel rendelkezik, Ukrajna hetedik legnagyobb bankja. Saját tőkéje 139 millió euró, adózás előtti eredménye 39,7 millió euró volt az elmúlt év végén.

A bank vállalati hitelállománya a múlt év végén 690 millió euró volt.

Õszre lehet realitássá

A tranzakció - a szükséges engedélyek megszerzése után - várhatóan szeptemberben zárul, a vételárat is akkor kell a magyar pénzintézetnek átutalnia - jelentette az InfoRádió ukrajnai tudósítója.

Az OTP, amelynek már több közép- és kelet-európai országban van leányvállalata, az elmúlt hónapokban két másik ukrán pénzintézetre is pályázott. Azokon a tendereken azonban alulmaradt más, szintén külföldi pénzintézetekkel szemben.

Piacot vásárolt

Az OTP ukrajnai vásárlásával egy olyan piacra lépett be, ami az elkövetkező években nagy nyereséget hozhat, mondta a Portfólió.hu elemzője az InfoRádióban.

Bán Zoltán hozzátette: bár a megszerzett ügyfélkör nem illeszkedik az OTP eddigi profiljába, az Ukrajnában megszerezhető profit lehetővé tesz újabb terjeszkedést az országban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×