eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
Nyitókép: Facebook/Paris 2024

Újabb botrány van kibontakozóban az olimpia körül

Kísérteties hasonlóságot vélnek felfedezni a párizsi játékok hivatalos zenéje és egy jól ismert dallam között.

Ágyi poloskák, tiltakozó szakszervezetek és terrorfenyegetés – csak néhány a párizsi olimpiát körüllengő problémák közül. A játékok kapcsán most viszont egy újabb negatív hír futott be, ugyanis többen azzal a váddal álltak elő, hogy a hivatalos dalt a Jurassic Parkból plagizálták.

A hivatalos zenét, a „Parádé” című dalt múlt héten mutatták be, és az első hallgatás után sokan azonnal azt tették közzé a közösségi felületeken, hogy Victor Le Masne dallama feltűnően hasonlít John Williams 1993-as zenéjére. „Sokaknak volt az az érzésük, hogy már hallották ezt a dallamot, és úgy érezték, egyszerűen a Jurassic Park ikonikus zenéje ihlette a dalt” – írta a Ouest-France című lap.

„Fülbemászó, de vélhetően azért, mert a Jurassic Parkból lopták” – közölte valaki az X-en, míg mások már azzal viccelődtek, hogy milyen dinoszauruszokat milyen számokban lehetne megversenyeztetni az olimpián vagy éppen melyik lenne képes vinni a lángot.

Az olimpia szervezőinek hivatalos közlése szerint Victor Le Masne "lebilincselő zenei témát írt és komponált, finoman ötvözve a szimfonikus és az elektronikus hangzást, megtestesítve a 2024-es párizsi játékok dinamikus és egyetemes szellemiségét".

Le Masne nem reagált a vádakra, korábban viszont azt mondta, reméli, hogy "eredeti filmzenét tud létrehozni", amely "minden nemzedék emlékezetébe bevésődik".

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×