Infostart.hu
eur:
386.32
usd:
331.61
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
Nyitókép: Facebook

Ez jön a "keddi trutyi" után - elővette varázsgömbjét a meteorológia

Bátran, tíz napra előre jósol az Országos Meteorológiai Szolgálat, vicces feliratokat tett a jóslatot felvonultató diagramokra.

Az elmúlt hetek meglehetősen unalmas időjárása után most úgy tűnik, egy jóval izgalmasabb időszak következik - jól az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebookon.

Persze ez nem azt jelenti, hogy egyből betoppan hozzánk a kemény tél hóval, faggyal... Sőt! Február első napjai nagy enyheséget hoznak, erős nyugati-délnyugati áramlással, gyakori frontátvonulással.

A jövő hét derekán azonban elpattanhat a húr, egy csapásra megszűnhet a nyugati irányítású helyzet - mint a szakértők egy szmájli társaságában fogalmaznak, "időjárási értelemben". Onnantól Közép-Európa térsége a sarki hideg, és a földközi-tengeri enyhe, páradús légtömegek ütközőzónájává válhat.

A számítógépes futások többsége egy jelentős, 10 fokos lehűlést mutat, de ezzel csak a sokávi átlagra esik vissza a hőmérséklet, csapadék kíséretében.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×