Infostart.hu
eur:
364.47
usd:
315.81
bux:
149786.98
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Nyitókép: police.hu

Vége a balatoni viharjelzésnek

Jön a tél, nem strandol már senki, vitorlázóknak sincs nagyon nyomuk. Tavasszal újrakezdik majd.

Véget ért a balatoni viharjelzési szezon - írja a Sonline. A téli szünet november 1-től március végéig tart.

A rendszer a magyar tenger körül 31 fényjelző lámpából áll, ezeket további mobilegységek egészítik ki. Uniós pénzből idén 8 új lámpát szereltek fel.

2005 óta idén volt a legkevesebbszer szükség a jelzőrendszer bekapcsolására a tavon, öt olyan vihar volt mindössze, amikor a szélsebesség 90 km/h fölé emelkedett (a rekord 102,2 volt Balatonmáriánál).

A jelzőrendszer 1934. július 8. óta szolgál a Balatonon. A Balatoni Szövetség közben kérte a Belügyminisztériumot, hogy lehessen egész évben viharjelzés, ám erre egyelőre nincs válasz.

A rendőrök a szezonban 148 esetben 314 fürdőző vagy hajózó embert mentettek ki. 10 ember fulladt vízbe, vízi közlekedési balesetben viszont nem halt meg senki.

Címlapról ajánljuk
Baka András államfő beszéde a parlamentben megválasztása után: a társadalom mélyen megosztott, szembenézésre van szükség

Baka András államfő beszéde a parlamentben megválasztása után: a társadalom mélyen megosztott, szembenézésre van szükség

„Pártpolitikai semlegesség, de semmiképp sem értéksemlegesség” – mondta szerepéről a megválasztott köztársasági elnök, a korábbi Legfelsőbb Bíróság exelnöke a parlamentben, miután a képviselők első körben, kétharmados többséggel mondtak igent rá. A Fidesz és a KDNP nem vett részt a szavazáson, az eredmény kihirdetésekor és a beszéd idején a Mi Hazánk képviselői sem voltak jelen a teremben. A titkos szavazáson a 199 képviselőből 140 igen voks volt (minden bizonnyal a tiszás képviselők), 6 nem (minden bizonnyal a mi hazánkosok), 53-an nem vettek részt a voksoláson. Baka András már le is tette az államfői esküt.

Lakatos Mónika az Arénában: van, ami a sok időjárási rekordnál is érdekesebb ebben a nyárban

Több abszolút időjárási rekord is megdőlt júniusban és júliusban Magyarországon, de történt a rekordoknál is érdekesebb, ugyanakkor riasztóbb változás is az időjárásunkban – mondta Lakatos Mónika, a HungaroMet éghajlatkutatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×