Infostart.hu
eur:
353.42
usd:
309.02
bux:
143072.29
2026. július 6. hétfő Csaba

Részeg madarak potyognak az égből

Kókadt lórik potyognak az égből Ausztráliában. Azt a szakértők sem tudják, mitől tűnnek részegnek a madarak, de lehetségesnek tartják, hogy valamilyen erjedő gyümölcsből lakmároznak.

Az Ausztrália Északi területén élőket lassan már meg sem lepi, ha egy részegnek tűnő lóri pottyan le a kertjükben. A papagájalakúak rendjébe tartozó madarak közül sok koordinálatlanul totyog, míg mások lefordulnak a faágakról, vagy repülés közben egyszerűen leesik.

Nem most figyelik meg először a jelenséget Ausztráliában, az Északi területen november és májuk között rendszeresen zuhannak le az égből a kókadt madarak, amelyek éppen olyan zavartan viselkednek, mint a részeg emberek.

A lórik ráadásul nemcsak, hogy spiccesnek tűnnek, később olyan tüneteik lesznek, mint a másnaposoknak: fáj a fejük, kimerültek és rosszkedvűek. Több el is pusztult emiatt.

A szakértők egyelőre nem értik a jelenséget, de valószínűnek tartják, hogy a madarak valamilyen növény erjedő terméséből esznek, és az sem kizárt, hogy egy rejtélyes kórokozó terjed közöttük.

Címlapról ajánljuk
Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Haaland kiejtette Brazíliát, Norvégia a legjobb 8 között a foci-vb-n

Erling Haaland két góljával Norvégia 2-1-re verte Brazíliát a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében. A brazilok sok helyzet mellett az első félidőben egy tizenegyest is kihagytak. A 100. percben Neymar újabb büntetőből szépített, amikor már nem volt tétje – a szupersztár világbajnokságon minden bizonnyal most utoljára lépett pályára.

Sokk az amerikai demokrata körökben: nyomul a radikális baloldal

Az Egyesült Államokban tovább erősödik a Demokrata Párt baloldali szárnya. A coloradói és két másik előválasztásokon több, a pártvezetés által támogatott politikus is vereséget szenvedett, ami az elemzők szerint azt jelzi: a New York-i szocialista polgármester, Zohran Mamdani sikere országos politikai hullámot indított el.
inforadio
ARÉNA
2026.07.06. hétfő, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×