Infostart.hu
eur:
360.6
usd:
309.37
bux:
150628.84
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Lenyúzták anyjuk bőrét és megették

Az állatvilág egyik legfurább táplálkozási módját sikerült lencsevégre kapniuk a BBC filmeseinek. A felvételen egy féreg alakú lény, a Gymnophiona látható, amint meglehetősen sajátos módon táplálja kicsinyeit, megengedve nekik, hogy lenyúzzák és felfalják a bőrét - adta hírül a csatorna.

A Gymnophiona nőstény egyedeinek megvastagodik a bőre és tápanyaggal telítődik, amikor a kicsinyeit várja. A kicsinyek pedig tépőfogakkal rendelkeznek, hogy lenyúzzák, majd felfalják a bőrdarabkákat.

A BBC filmeseinek a kétéltűek szokatlan étkezési szokásait egy olyan kameraház megépítésével sikerült rögzíteniük, amely a Gymnophiona nedves földalatti búvóhelyére emlékeztet.

A stábnak, amely többször próbálkozott, hogy rögzítse a kívánt képsorokat, nem kis türelemre volt szüksége.

A Gymnophiona-kicsinyek ugyanis háromnaponta, leginkább éjszaka, mindössze tíz percen át táplálkoznak anyjuk bőrével.

A felvételt a BBC One Life in Cool Blod (Élet hidegvérrel) című műsorában vetítik.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.

Meghalt Nádas Péter

Augusztus 26-án életének 84. évében elhunyt Nádas Péter Kossuth- és József Attila-díjas író, a modern magyar irodalom egyik meghatározó alakja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×