Infostart.hu
eur:
355.81
usd:
313.29
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Az orvosok mérgezik az időseket?

Egy ausztráliai vizsgálat szerint sok idős ember kap olyan dózisban gyógyszert, amely már ártalmas számára.

Ausztráliában 400 ezer olyan 70 év feletti ember adatait vizsgáltak meg, akik számára az elmúlt két évben legalább egy alkalommal felírt az orvosuk valamilyen gyógyszert.

Kiderült, hogy lett volna olyan alternatív gyógymód, amely biztonságosabb az idősek számára.

A készítményekben ugyanis gyakran vannak olyan anyagok, amelyek álmosságot, bágyadtságot idéznek elő. Sok idős emiatt esik el, és töri el a csontját.

Más gyógyszerek mellékhatása olyan erős lehet az időseknél, hogy az sokkal károsabb számukra, mint az alapbetegség, amelyet gyógyítani igyekeztek.

A tanulmányt készítő Dél-Ausztráliai Egyetem kutatói rámutatnak: az orvosoknak oda kellene figyelniük arra, hogy amikor csak lehet, kerüljék a gyógyszeres kezelést, és más gyógymódokat találjanak.

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×