Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 10. szombat Melánia

Lehet, hogy az alkohol öl, de nem butít

Egy most közzétett kutatás szerint - a közkeletű feltételezéssel ellentétben - az alkohol nem pusztítja az agysejteket. A bejelentés az ausztráliai Cairns-ben rendezett konferencián hangzott, amelyen részt vett a világ több vezető neurológusa is.

Perry Bartlett, a queenslandi agykutató intézet professzora kijelentette: nincs bizonyítéka annak, hogy az alkohol fogyasztása közvetlenül az agysejtek halálához vezetne.

A legjobb kutatások közül néhány éppen azt mutatja, hogy egy pohár bor elfogyasztása esténként csökkentheti az időskori elbutulás kockázatát - tette hozzá a tudós.

A kulturált alkoholfogyasztás jó hatással van a vérerek állapotára és az agyvérzés megelőzésében is szerepe lehet - mondta Perry Bartlett. Hozzátette: új agysejtek életünk minden pillanatában keletkeznek.

Professzor Bartlett kutatása szerint minden emberben van egy "beépített önjavító készlet", amely feltölti új sejtekkel az agy 100 milliárdos állományát.

Címlapról ajánljuk

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×