Infostart.hu
eur:
360.6
usd:
309.37
bux:
150628.84
2026. augusztus 26. szerda Izsó

Túlságosan szadistának találták, és betiltották a játékprogramot

Első alkalommal tiltották be egy számítógépes játék forgalmazását Nagy-Britanniában. A programban a játékosok egy pszichopata bőrébe bújva verhetnek agyon embereket válogatott kegyetlenséggel, fejszével vagy éppen nagykalapáccsal.

A brit filmminősítő intézet (British Board of Film Classification, BBFC) úgy vélte, hogy a Manhunt 2 (embervadászat) című program bátorítja az oktalan szadizmust.

A Manhunt sztorijában a főszereplő megszökik egy elmegyógyintézetből, majd megkeresi, és agyonveri azokat az embereket, akik oda juttatták.

A testület arra sem talált módot, hogy a legerőszakosabb részek kihagyását javasolva feltételesen engedélyezze a forgalmazást, mint azt korábban a Carmageddon esetében tette.

Zsigeri erőszak

"A Manhunt 2 világosan megkülönböztethető más játékoktól, kivételesen érzéketlenül, távolságtartás nélkül ábrázolja a zsigeri erőszakot, a gyilkosságokat, és bátorítja a szadizmust" - jelentette ki a BBFC igazgatója.

David Cooke hozzátette: a program vállalhatatlan kockázatot jelent felnőttekre és gyermekekre egyaránt.

A játékot jegyző Rockstar és amerikai anyavállalata, a Take 2 Interactive közölte: nem értenek egyet a döntéssel, szerintük a felnőttek - nekik szánják a programot - értik, hogy interaktív szórakozásról van szó, semmi másról.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.

Meghalt Nádas Péter

Augusztus 26-án életének 84. évében elhunyt Nádas Péter Kossuth- és József Attila-díjas író, a modern magyar irodalom egyik meghatározó alakja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×