Infostart.hu
eur:
360.25
usd:
316.81
bux:
144473.37
2026. július 28. kedd Szabolcs

Autócsodák a világ túloldalán

Több mint 70 új autót mutatnak be a vasárnap kezdődő Detroiti Autószalonon. Az Autó2 újságírója az InfoRádiónak elmondta, az Egyesült Államokban folyamatosan szorulnak vissza a nagyfogyasztású autók, és teret kapnak a dízel és a hibrid technológiájú kocsik.

Széchenyi Gábor elmondta: az amerikai kontinens legfontosabb kiállításán több európai modell is bemutatkozik, és várhatóan jelen lesznek a legújabb kínai autók is.

Itt látható elsőként az új 3-as BMW cabrio és az új Cadillac. Szintén egy új típusát láthatjuk a Mitsubichi Lancernek, valamint a Honda is ígért egy eddig még be nem mutatott modellt.

A detroiti látogatók elsőként tekinthetik meg a Porsche Cayenne újítását.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Tudományos élménypark lehet a Planetáriumból

Immár 9 éve van zárva a népligeti Planetárium, amely korábban évente akár 150 ezer látogatót is fogadott. Most a főváros és a kormány is azt vizsgálja, hogy miként lehetne megújítani az épületet és környékét. Kiss László csillagász egy tudományos élményparkot hozna itt létre.

Önállósodik az Alkotmánybíróság, maga választ elnököt mostantól, de csak három évre

Társadalmi egyeztetésre bocsátották: az uniós előírásoknak megfelelően bárki hozzászólhat a törvényjavaslathoz, amelynek a lényege, hogy az alkotmánybírók választanak maguknak vezetőt mostantól, de csak 3 évre. A költségvetési önállóság is visszaáll. A működés is sokkal átláthatóbb lesz, és munkájának tartalma ugyanott jelenik majd meg, ahol az összes magyar jogszabály.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×