Tajvanon az üzletemberek 90 százaléka, Svédországban pedig 24 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nagyobb a rájuk nehezedő nyomás mint egy évvel ezelőtt.
A stressz toplistán Tajvant Kína, a Fülöp-szigetek, Botswana, Hong Kong, Szingapúr, és Dél-Afrika követte, míg Olaszország, Spanyolország és Franciaország üzleti vezetői a svédekhez hasonlóan a megkérdezettek között a legkisebb stressznövekedésről számoltak be.
Európában, Amerikában jobb
A Grant Thornton kutatása alapján egyértelműen kisebb a nyomás az európai és amerikai üzletembereken, annak ellenére, hogy náluk is jelentősen nőtt a stressz-szint.
A felmérésben részt vevő 7000 üzleti vezetőnek összesen 57 százaléka számolt be a stressz szint növekedéséről, és csupán 6 százalékuk érezte úgy: kevésbé volt feszült 2005-ben, mint az azt megelőző évben.
A szabadság a döntő
Az, hogy éppen hatalmas gazdasági növekedéssel, vagy recesszióval kell megküzdeniük az üzletembereknek, nemigen számít ha a stresszről van szó - állítja a Grant Thornton. Ami annál inkább, az az, hogy milyen gyakran mennek szabadságra az üzletemberek.
A tajvaniak átlagban csupán 8 napot vesznek ki évente. A legtöbb időt pedig Európában töltik munkahelyüktől távol az üzleti vezetők: átlagosan 22 napot.
Donald Trump bejelentette az első durva vámintézkedéseket