Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Pixabay

Patáliát csaptak a pálinka körül – börtönbe kerülhetnek

A perpatvar során mindhárom elítélt tudatmódosító szer hatása alatt állt.

A Pesti Központi Kerületi Bíróság két férfit 7, illetve 3 év, míg női társukat 6 év börtönbüntetésre ítélt egy önbíráskodás bűntette miatt indult ügyben – közölte a Fővárosi Törvényszék sajtóosztálya.

A vádlottak egy pálinkaeladással kapcsolatos elszámolási vita miatt 2023. július 21-én rátámadtak a sértettre az egyik budapesti bevásárlóközpontban. Az I. rendű vádlott egy 27 centiméteres fémollóval fenyegette a férfit, akit az eszközzel kis erővel hasba is bökött és le is fejelt. A II. rendű terhelt miután a sértett kezéből a táskát kitépte, helyszínen tartózkodó barátnőjétől is pénzt követelt, majd a nő zsebéből erőszakkal kivett 7.000 forintot, dulakodni kezdtek és a hátizsákját is lerángatta róla. A III. rendű vádlott koordináló szerepben volt jelen: ő kezdeményezte a találkozót és ő szólította fel a sértettet a pénz átadására. Az összetűzésnek a helyszínre érkező biztonsági szolgálat vetett véget.

A bíróság a büntetés kiszabása során enyhítő körülményként vette figyelembe a részbeni beismerő vallomásokat, a vádlottak megbánó magatartását, a II. és III. rendű terhelt esetében a sértetti megbocsátást, míg a III. rendű illetően annak egészségügyi állapotát, valamint azt, hogy kiskorú gyermekek eltartásáról gondoskodik. Súlyosító körülmény volt, hogy a bűncselekményt fényes nappal, nyilvános helyen követték el, valamint az is, hogy mindhárom vádlott tudatmódosítószer hatása alatt állt. Az I. rendű vádlott terhére értékelte a bíróság a büntetett előéletét, valamint azt, hogy tettét szabadulását követően rövid időn belül, büntetőeljárás hatálya alatt követte el. A II. rendű terheltnél súlyosító körülmény volt többek között, hogy az elkövetéskor felfüggesztett szabadságvesztés próbaidejének hatálya alatt állt. Az ítélet nem jogerős, azzal szemben a vádlottak és védőik fellebbeztek.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×