Infostart.hu
eur:
379.42
usd:
319.38
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
A szexuális erőszakkal vádolt Dani Alves, az FC Barcelona és a brazil labdarúgó-válogatott korábbi játékosa pere tárgyalásának első napján a barcelonai bíróságon 2024. február 5-én. Alves a vád szerint 2022 decemberében ittas állapotban zaklatott egy 23 éves nőt egy barcelonai szórakozóhelyen.
Nyitókép: MTI/EPA/EFE pool/Alberto Estevez

Tényleg börtönbe mehet a Juve, a PSG és a Barca korábbi brazil világsztárja

Bűnösnek találták a szexuális zaklatással vádolt Dani Alvest, az FC Barcelona volt labdarúgóját.

Az ítéletet csütörtökön hirdették ki egy spanyol bíróságon, a brazil futballista négy és fél év börtönbüntetést kapott. A tavaly január óta előzetes letartóztatásban lévő, 40 éves Alves tagadta bűnösségét, és még fellebbezhet a döntés ellen.

A spanyol sajtó korábbi beszámolója szerint az ügyészség kilenc év börtönt kért a vádlottra.

A vád szerint a labdarúgó 2022. december 31-én egy barcelonai szórakozóhelyen zaklatott egy nőt, akinek feljelentése nyomán vették őrizetbe.

A 126-szoros válogatott Dani Alves Brazília után több európai együttesben, így a Juventusban, a Paris Saint-Germainben, a Sevillában és az FC Barcelonában játszott, 2022 júliusa óta pedig a mexikóvárosi Pumas UNAM légiósa volt, amely a spanyolországi letartóztatása után szerződést bontott vele.

Dani Alves a futballtörténelem egyik legeredményesebb futballistája, 43 trófea fűződik a nevéhez. Klubcsapataival többek között hatszoros spanyol, kétszeres francia és egyszeres olasz bajnok, háromszor nyerte meg a Bajnokok Ligáját, kétszer az UEFA Kupát és négyszer az európai szuperkupát. Kétszeres Konföderációs Kupa-győztes a brazil válogatottal, amellyel a Copa Americát is kétszer nyerte meg, emellett olimpiai bajnoknak is vallhatja magát.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×