Infostart.hu
eur:
379.34
usd:
319.42
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Getty Images/Image Source

Leitatták a nyertest, majd ellopták az egymilliót érő sportfogadási szelvényeit

A sokat érő szelvényeket a tettesek hét településen váltották be, az egyik esetről kamerafelvétel készült.

Nagyobb értékre elkövetett lopás bűntette miatt az ügyészség négy elkövetővel szemben nyújtott be vádiratot – derül ki a Komárom-Esztergom Vármegyei Főügyészség sajtóközleményéből.

A szelvények nyertese egy esztergomi panzióban lakott. 2020 májusán 897.500 forint értékben vásárolt sportfogadási szelvényeket, amelyekkel 1.097.060 forintot nyert. Az egyik elkövető szintén a panzióban lakott, és tudott a nyertes sportfogadási szokásairól, nyereményeiről. Rábeszélte ismerőseit, hogy a nyertes szelvényeit lopják el. A bűntett úgy alakult, hogy egyikük a nyertest

a panzióból elcsalta egy esztergom-kertvárosi lakásba, ahol leitatták.

Eközben egy másik tettes átkutatta az apartmant, ahol megtalálta az elrejtett szelvényeket, és odaadta a többieknek. Miután kiderült, hogy a szelvények nyertek, a feltűnés elkerülése végett Páty, Perbál, Pilisijászfalu, Leányvár, Zsámbék, Tokod, Pilisjászfalu üzleteiben váltották be őket.

Az ügyészség két elkövetővel szemben börtönbüntetést és pénzbüntetést indítványozott, a másik kettővel szemben pénzbüntetést. Azt is indítványozták, hogy térítsék meg a sértettnek okozott kárt.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×