Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Nyitókép: Pixabay

Érdekes epizód a Pécsi Járásbíróságon a pénteki budapesti fogolyszökés után

Elítélték a pécsi parkolóőrök támadóját.

Vezetőszáron, csuklóján bilinccsel kísérték be a Pécsi Járásbíróság tárgyalótermébe azt a férfit, aki tavaly márciusban riasztópisztollyal rálőtt három parkolóőrre a baranyai megyeszékhelyen.

A bíró megkérdezte a büntetés-végrehajtási őröktől, hogy a pénteki fővárosi fogolyszökés és az utcai lövöldözés után, meglazítják-e, vagy esetleg leveszik a férfiról a bilincset. Hozzátette, akkor az őrök vállalják a felelősséget, ha esetleg a vádlott távozna a teremből. Erre közölték, hogy inkább rajtahagyják - írja a tárgyalásról beszámoló Baranya megyei hírportál.

Mint arról az Infostart a minap beszámolt, tavaly márciusban történt a támadás, a vádlott egy pécsi élelmiszerbor előtt parkolt le, de nem váltott jegyet. A boltból kilépve látta, hogy épp megbüntetik és dührohamot kapott. A parkolóőr segítséget hívott, ekkor már hárman voltak, úgy tűnt, hogy támadójuk lehiggadt, ám a férfi hirtelen elővette riasztópisztolyát és többször az őrökre lőtt. Ketten súlyosan megsérültek.

A szerdai tárgyaláson kiderült, hogy a férfi többször állt már bíróság előtt garázdaságért. Most két év négy hónap börtönbüntetésre ítéleték, de a határozat nem jogerős, az ügyész súlyosbításért, a védő és a vádlott enyhítésért fellebbezett.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 19:10
×
×
×
×