eur:
407.92
usd:
387.83
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia

"Életeket loptak el, s az állam adósa ezeknek az embereknek"

Két, az őslakos etnikumhoz tartozó régi barát fedezte fel Kanadában, hogy születésükkor, 41 évvel ezelőtt elcserélték őket a kórházban.

David Tait könnyek közt mondta el winnipegi sajtótájékoztatóján, hogy a DNS-teszt szerint ő valójában annak a nőnek a fia, aki barátját, Leon Swansont nevelte fel saját gyermekeként.

Leon Swanson 1975. január 31-én született a Norway House nevű távoli indián közösség kormány által működtetett kórházában, ahol három nappal később David Tait is világra jött.

Tait biztos abban, hogy Swanson az őt felnevelő párnak a gyermeke, de az ő esetében még várni kell a DNS-vizsgálat eredményére.

A krí indián törzshöz tartozó Tait azt mondta, hogy le van taglózva, össze van zavarodva, dühös, és "válaszokat vár".

Egy éven belül ez már a második hasonló eset. Tavaly novemberben derült ki, hogy ugyanebben a kórházban ugyanebben az évben elcseréltek két másik fiút is. Amint felcseperedtek, egyre inkább feltűnt a környezetüknek, hogy sokkal inkább hasonlítanak egymás szüleire, mint a sajátjaikra.

Eric Robinson, Manitoba állam volt őslakosügyi minisztere szerint egy eset még lehetne akár véletlen is, "kettő azonban már bűncselekmény", és félő, hogy további cserék is történtek. "Életeket loptak el, s az állam adósa ezeknek az embereknek" - mondta Robinson, aki maga is az érintett kórházban született.

Jane Philpott szövetségi egészségügyi miniszter megígérte az esetek független fél általi kivizsgálását, és felajánlotta a DNS-tesztet mindazoknak, akik az 1970-es évek közepén születtek a Norway House-i kórházban.

Az 1,4 millió őslakos Kanada összlakosságának 4,3 százalékát teszi ki. Számarányuknál jóval nagyobb mértékben sújtja őket erőszak, diszkrimináció és betegség.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×