Infostart.hu
eur:
357.17
usd:
305.05
bux:
130926.65
2026. május 14. csütörtök Bonifác

Nyomoz a rendőrség a vasárnapi Nagy Futamon történt autóbaleset miatt

A rendőrség a vasárnapi Nagy Futam autós bemutatója miatt nyomozást indított - erősítette meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerda este az RTL Klub Híradójában elhangzottakat az MTI-nek.

Vasárnap negyedik alkalommal rendezték meg Budapesten a Nagy Futam elnevezésű autó-, motorsport- és légibemutatót. A rendezvény központja a budai Várkert Bazárnál volt, onnan indultak és oda is érkeztek vissza az autók, a légibemutatókat pedig a Duna felett tartották.

Az Index hétfőn írt arról, hogy a vasárnapi rendezvényen egy Ferrari megcsúszott a kockaköveken, és a kordonnak csapódott a Várkert Bazár előtti részen. A balesetben a fémkerítés megütött öt nézőt. Ők azonnali orvosi ellátásban részesültek. Három embert biztonsági vizsgálatra kórházba vittek, de mindannyian csak könnyebb sérüléseket szenvedtek - közölte a portál.

A BRFK az MTI megkeresésére azt írta: foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétségének gyanúja miatt indítottak eljárást ismeretlen tettes ellen. Bővebb tájékoztatást a nyomozás érdekeire hivatkozva nem adtak.

Az M1 Híradójában szerdán arról számoltak be, hogy a Közlekedésbiztonsági Szervezet (KBSZ) a vasárnapi Nagy Futamon történt egyik légi mutatvány miatt indított vizsgálatot. A híradóban felidézték: a rendezvényen három gép egyszerre repült át a Lánchíd alatt, és az egyiknek a kereke - valószínűleg a nagy széltől - beleért a vízbe. A gép aztán fel tudott emelkedni, így végül nem történt baleset - tették hozzá.

A KBSZ a hirado.hu-val azt közölte: egyelőre adatokat gyűjtenek és ellenőrzik, hogy a rendezvényen minden szabályt betartottak-e.

Címlapról ajánljuk
Szabados Gábor: a bajnok női kosárcsapat körüli bizonytalanság jól szemlélteti a magyar sport piaci gyengeségeit

Szabados Gábor: a bajnok női kosárcsapat körüli bizonytalanság jól szemlélteti a magyar sport piaci gyengeségeit

Továbbra sem tudni, hogy a magyar bajnok NKA Universitas Pécs női kosárlabdacsapata elő tudja-e teremteni a szükséges feltételeket ahhoz, hogy a következő szezonban indulhasson az Euroligában. A sportközgazdász szerint ez a mostani eset is megmutatta, hogy piaci alapon mennyire nehéz szponzorokat bevonni a magyar sportba. Azt gondolja, ennek az a fő oka, hogy nincs akkora fogyasztói és médiafigyelem a hazai sportéletben, mint amekkorát egy komoly piaci szereplő vagy szponzor igényelne.

Tarr Zoltán az MMA elnökének közreműködésével dolgozza ki a kormány kultúrpolitikáját

Átláthatóság, párbeszéd és nem titokban hozott döntések. Ez vár ránk a kulturális élet területén is – írta Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter csütörtökön a Facebookon azután, hogy éjjel megjelent az egyes tárcák feladatait felsoroló úgy nevezett statútumrendelet. Az MMA üdvözölte a kultúrpolitikára vonatkozó kormányrendeletet.
inforadio
ARÉNA
2026.05.14. csütörtök, 18:00
Kuzmányi István
diakónus, a Magyar Kurír és az Új Ember főszerkesztője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×