Infostart.hu
eur:
353.69
usd:
310.01
bux:
138283.45
2026. június 23. kedd Zoltán

"Szitává lőtte a jég Nyírbogdányt" - 3500 házban keletkezett kár

Huszonhat településen 3500 házat tépázott meg az a vihar, amely a vasárnap délután csapott le Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére. A legsúlyosabb pusztítást Nyírbogdányban végezte a szél és a - néhol - teniszlabda nagyságú jég.

Helyenként teniszlabda nagyságú jég Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében, ahol összesen 26 településen 3500 lakóházban és 40 közintézményben okozott kisebb-nagyobb kárt a vasárnap délutáni vihar - tájékoztatta az InfoRádiót a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság osztályvezetője.

Holes István elmondta: a legsúlyosabb pusztítást Nyírbogdányban végezte a jég, de jelentős károk keletkeztek a környékbeli településeken élők otthonában is. Főként a háztetők károsodtak, tűzfalak, kémények dőltek le, redőnyöket szakított le a szél, illetve ablakokat vert be a jég.

A vihar után 250 tűzoltó kezdte meg a kármentést: a megyeieket a Hajdú-Biharból és Borsod-Abaúj-Zemplénből érkező kollégáik segítették, de a Kelet-Magyarországi Speciális Mentőegyesület, majd több fővárosi és Pest megyei mentőcsoport is csatlakozott a munkálatokhoz.

Az első és legfontosabb feladat azoknak a házaknak a befedése volt, amelyek palatetejét összezúzta, leverte a jég: a tűzoltók egész éjjel fóliázták az ilyen ingatlanokat, a kármentési munkák pedig még legalább két napig tartanak majd - mondta Holes István.

Balogh Tibor Zoltán, Nyírbogdány polgármestere az InfoRádiónak arról számolt be, hogy a helyiek szinte ölre mennek a fóliáért, amivel a tűzoltók befedik a tetejüket vesztett házakat.

Óriási károk

A Baptista Szeretetszolgálat veszélyhelyzet-kezelési igazgatója az InfoRádiónak elmondta, hogy Nyírbogdányban minden épületet megrongált a vihar.

Sok új építésű ház tetejét is szétverte a jég, ökölnyi lyukak tátongnak rajtuk. Pavelcze László szerint az anyagi kár hatalmas: a legsúlyosabban sérült otthonok helyreállítására akár több millió forintot is rá kell szánni.

Hanganyag: Szépvölgyi István

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×