Infostart.hu
eur:
362.35
usd:
310.47
bux:
151328.43
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

Egy fajtalankodó ölte meg az eltűnt kislányt?

A legújabb elmélet szerint egy pedofil betörő ölhette meg a májusban Portugáliában eltűnt Madeleine McCannt, mert el akarta hallgattatni a sikoltozó kislányt.

A mértéktartó Publico című portugál lapban megjelent rendőrségi elmélet szerint a betörő kifigyelte a család napi rutinját, hogy a szülők mikor mennek vacsorázni és milyen időközönként ellenőrzik a gyerekeket, így nem okozott számára gondot a behatolás.

Az újság szerint a rendőrök úgy vélik: a csavargó pánikszerűen ölhette meg a kislányt, amikor az elkezdett sikoltozni, majd magával vitte a holttestet, ekkor látta meg a McCann család egyik barátja, Jane Tanner.

A Publico azt írja: egyre inkább ez a verzió áll a rendőrségi vizsgálat középpontjában. A portugál főügyész egy héttel ezelőtt fejtette ki véleményét, miszerint Madeleine McCann valószínűleg már nem él.

Az új elmélet egyben azt is jelenti, hogy a rendőrök már közel sem olyan biztosak a szülők bűnösségében.

Gerry és Kate McCann ugyanakkor nem könnyebbülhet meg, hiszen - legalábbis nyilvános megszólalásaik szerint - még mindig bíznak abban, hogy kislányuk élve kerül elő.

A család szóvivője közölte: a szülők nem hisznek ebben a verzióban, hiszen erősen valószínűtlen, hogy egy gyilkos a holttesttel együtt meneküljön az utcán, ahol bárki megláthatja.

Címlapról ajánljuk
Ruszin-Szendi Romulusz: „az esze és a szíve is a helyén volt” – kiderült, hogyan történt a szolnoki Gripen-baleset

Ruszin-Szendi Romulusz: „az esze és a szíve is a helyén volt” – kiderült, hogyan történt a szolnoki Gripen-baleset

új lead: A honvédelmi miniszter Sándor Zsolt vezérezredessel és Bali Tamás dandártábornokkal számolt be a szolnoki katonai repülőtéren történt balesetről. A géppár tagjai egy-egy elleni légi harcot gyakoroltak, amikor váratlan hiba következett be. Műszerezettség nélkül maradt a vezérgép, a két pilóta közösen próbált eljutni Szolnokra. Svédországból is jönnek majd szakértők a baleset körülményeinek kivizsgálására.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Tisza-kormány: lezuhant egy magyar Gripen, nagy bejelentést tett Orbán Anita, fontos ügyben tett feljelentést Ruff Bálint

Tisza-kormány: lezuhant egy magyar Gripen, nagy bejelentést tett Orbán Anita, fontos ügyben tett feljelentést Ruff Bálint

Sűrű belpolitikai hétfő indult: lezuhant egy magyar Gripen Szolnok közelében, megnevezték a vagyonvisszaszerzési hivatal elnöki posztjára továbbjutó három jelöltet, és rendkívüli parlamenti ülést is összehívtak a hét második felére. Közben újabb feljelentés született több tízmilliárd forintnyi közpénz ügyében, Paks pedig tovább közelít a teljes kapacitású működéshez. Orbán Anita külügyminiszter pedig fontos értékezletra hívta a magyar nagyköveteket és misszióvezetőket, fordulatot vesz a teljes diplomácia. Élő tudósításunk a legfontosabb belpolitikai fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×