Infostart.hu
eur:
386.37
usd:
331.7
bux:
119766.23
2026. január 14. szerda Bódog

Több mint négyszáz millióért kelt el az aranybetűs könyv

Rekordáron, több mint egymillió fontért kelt el egy 1203-as, aranybetűkkel írt Korán.

Egy londoni aukción 1.140.500 fontért (410 millió forintért) vásároltak meg egy több mint nyolcszáz éves Koránt.

A muzulmánok szent könyvének ezen példányát arany betűkkel írták, míg a széljegyzeteket ezüsttel készítették.

Az 1203-as Koránt a Christie's 500 ezer és 750 ezer font közötti áron tervezte értékesíteni, ám a végső vételár ezt is felülmúlta.

Az aukciósház szerint ezzel ez a példány lett a legdrágább Korán és a legdrágább iszlám kézirat egyaránt.

A Christie's-nél egy másik Korán is kalapács alá került: a 10. századból származó példányt 916 ezer fontért (330 millió forintért) kelt el az aukción.

Az aukciósház közlése szerint mindkét Koránt brit vásárlók szerezték meg.

Címlapról ajánljuk
Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

Bóka János: a kormány és a Patrióták célja az EU megváltoztatása

A magyar uniós forrásokhoz való hozzáférésről szóló tárgyalások gyakorlatilag befagytak, mivel az Európai Bizottság a magyar választásokig ezekben a kérdésekben nem kíván döntést hozni – mondta Bóka János európai uniós ügyekért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt Brüsszel az orosz–ukrán konfliktusban elfoglalt pozíciójáról, de jure és de facto hadviselésről, miként a Mercosur-megállapodással és a Beneš-dekrétumokkal kapcsolatos magyar álláspontról is.

Klímakutató: nincs vége az extrém hidegnek, az enyhülés után visszatér a havazás

Az Európát és Magyarországot jelenleg érintő havas, hideg időjárást nem rendkívüli esemény okozza, hanem több, egymással összefüggő légköri folyamat együttállása – hangsúlyozta az MCC Klímapolitikai Intézetének vezető kutatója az InfoRádióban. Kovács Erik szerint az átmeneti, enyhébb, ködös napok után erőteljes, szibériai hideg levegő érkezik ismét, éjszakai és nappali fagyokkal.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Elszállt a Mol, soha nem látott szinteken az ezüst

Tegnap esést láthattunk Amerikában, ezt követően azonban már Ázsiában az emelkedésé a főszerep ma reggel, illetve az európai tőzsdék is felfelé vehetik az irányt. A nemesfém piacon továbbra is dőlnek a történelmi csúcsok: az arany és az ezüst is soha nem látott magasságokba emelkedett. Piacmozgató gazdasági események szempontjából a délutáni amerikai inflációs adatok hozhatnak izgalmakat, emellett érdemes lesz figyelni Donald Trump elnök Iránnal kapcsolatos potenciális bejelentéseit, ugyanis rendkívül feszült a helyzet. Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×