Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Negyvennyolc nap börtön a 24 legnagyobb sztárjának

Elismerte az ellene felhozott vádak jogosságát Kiefer Sutherland, így a 24 című sorozat Jack Bauerének 48 napra börtönbe kell vonulnia ittas vezetés miatt. Jó hír a rajongók számára, hogy a produkció forgatását nem érinti az ítélet.

Kiefer Sutherlandnek 30 napot kell rács mögött töltenie legutóbbi ittas vezetése miatt, további 18-at pedig azért, mert megsértette a feltételes szabadlábra bocsátás feltételeit. Ez utóbbi ítélet 2004-ben született, az ok akkor is ittas vezetés volt.

A színész nem jelent meg a legutóbbi tárgyalási napon, a beismerő nyilatkozatot ügyvédje prezentálta. Az ítélet részeként Kiefer Sutherlandnek másfél évig az alkoholizmussal kapcsolatos oktatásra kell járnia, fél évig pedig hetente terápiás kezelésre.

A színész közleményben kért mindenkitől elnézést viselkedése miatt, különösképpen családjától, barátaitól, valamint a sorozat és az azt jegyző 20th Century Fox munkatársaitól.

A 24 tavaly Emmy-díjjal kitüntetett Jack Bauere más hírességekkel szemben nem számíthat arra, hogy a börtönök túlzsúfoltsága miatt nem kell leülnie a teljes büntetését, ezt ugyanis az ítélet kategorikusan kizárja.

A 40 éves színész december 21-én kezdi meg 18 napos büntetésének letöltését - amely egybeesik a sorozat téli szüneteltetésének kezdetével -, míg a fennmaradó 30 napot 2008. július elsejéig kell leülnie.

A bíróság mellékbüntetésként megvonta Kiefer Sutherland jogosítványát, akinek pénzbüntetést is fizetnie kell, és az ötéves próbaidő alatt különösen vigyáznia kell magára.

A 20th Century Fox közölte: a sorozat forgatásának és sugárzásának menetrendjét nem kell átalakítani az ítélet miatt.

Címlapról ajánljuk
Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Egyes országokban a gazdaság motorja nem a gyárakban vagy az irodákban működik, hanem mélyen a föld alatt. Olaj, gáz vagy ritkafémek termelik meg a GDP jelentős részét, gyakran anélkül, hogy széles társadalmi teljesítmény állna mögöttük. Ez alapjaiban torzítja az országok közötti összehasonlítást. De mit jelent ez egy olyan ország számára, mint Magyarország, ahol ilyen kincsek nincsenek?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×