Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 26. vasárnap Anikó, Anna

Darázskolónia támadt a turistákra az erődben

Darázskolónia támadt turistákra egy ötödik századi sziklaerődben Sri Lankán. A támadás miatt az emberek eszeveszetten menekülni kezdtek.

Hírügynökségi jelentések szerint legalább 85 turistát kórházba vittek, míg sokaknak a helyszínen, a vár lábánál adtak elsősegélyt.

A Szigirija-szikla, amely 160 kilométerre fekszik a fővárostól, Colombótól északra, az UNESCO Világörökségi listáján is szerepel. Híresek az erődben látható freskók, amelyek meztelen mellű asszonyokat ábrázolnak.

Évente több százezer turista látogat el az erődhöz, hogy megcsodálja a képeket. Õket arra kérik, maradjanak csendben, hogy ne izgassák fel a darazsakat.

A hatóságok nem használnak vegyszereket vagy füstöt a rovarok kiűzésére, mivel attól tartanak, hogy azok megrongálnák az 1.500 éves falfestményeket, amelyek Szigiriaji szüzek néven ismertek.

A darázstámadás helyszínének kiürítésében és áldozatainak kórházba szállításában a hadsereg is segített. A rendőrség tájékoztatása szerint a kórházba vitt emberek között nincs külföldi.

Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×