Infostart.hu
eur:
359.36
usd:
308.93
bux:
132441.01
2026. május 15. péntek Szonja, Zsófia

Összeomlott egy épülőben lévő 14 emeletes ház Azerbajdzsánban

Azerbajdzsánban összeomlott egy épülőben lévő 14 emeletes ház a főváros, Baku egyik belső kerületében.

Helyi sajtóértesülés szerint egy ember meghalt, legalább hatvanan a romok alatt rekedtek, eddig két embert sikerült kimenteni.

A hatóságok egyelőre nem adtak hivatalos tájékoztatást a történtekről, de cáfolták, hogy terrorcselekmény miatt omlott össze a ház.

Az első vélemények szerint a szerencsétlenséget az okozta, hogy az építkezésnél megsértették a biztonsági előírásokat.

Címlapról ajánljuk
Salát Gergely: Kína nem fogja elengedni az irániak kezét, de Amerika felé is gesztusokat kell tennie

Salát Gergely: Kína nem fogja elengedni az irániak kezét, de Amerika felé is gesztusokat kell tennie

Peking számára kulcsfontosságú, hogy zavartalanul közlekedhessenek az olajszállító hajók a Hormuzi-szoroson keresztül, ezért Kínának is az az érdeke, hogy minél előbb véget érjen az iráni háború – mondta az InfoRádióban Salát Gergely sinológus. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa arról is beszélt, hogy a kínai és az amerikai elnök közötti rendszeres kommunikáció elengedhetetlen ahhoz, hogy a két ország között ne törjön ki újabb komolyabb konfliktus.

Kordonbontásba kezdett Magyar Péter a Karmelitánál, megnyitják a nagyközönség előtt

„Magyarországon nincs helye kordonoknak, főleg nem közintézmények körül, amelyeket magyar emberek pénzéből építettek” – jelentette ki a kormányfő a Karmelita előtt. Vitézy Dávid is részt vett a bontásban, elmondta, 500 és 1000 milliárd forint között lesz a vári költekezés vége, eközben a magyar gyermekvédelemre, közlekedésre, vasútra sosem volt pénz. Magyar Péter bejelentést tett az épületek, illetve a beruházások további sorsáról is. A Karmelita és a Miniszterelnöki Kabinetiroda látogatható lesz. Ennek módjáról is bejelentések jöttek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.15. péntek, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×