Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf

Áttörés várható az eltűnt kislány ügyében

Figyelmeztették Madeleine McCann szüleit a rendőrök: ne hagyják el Portugáliát, mert fordulat várható az eltűnt kislány utáni nyomozásban. A nyomozók már nem hisznek abban, hogy a négyéves gyerek még életben van. Szerintük a legvalószínűbb, hogy Maddie-t már eltűnése estéjén megölték.

Kate és Gerry McCann a múlt héten jelentette be: fontolgatják, hogy visszatérnek Nagy-Britanniába több mint három hónappal kislányuk eltűnése után.

Egy vezető beosztású rendőr azonban elárulta: kollégái azt tanácsolták a házaspárnak, hogy maradjanak Portugáliában, mert áttörést várnak a nyomozásban, amelyben a fő vezérszál már nem az, hogy a kis Madeleine-t néhány nappal negyedik születésnapja előtt elrabolták, hanem hogy már eltűnése napján meghalt, méghozzá abban az apartmanban, amelyet szülei béreltek ki Praia de Luzban.

Nem terveznek előre


"Nincs semmi, ami visszatartaná McCannéket a hazatéréstől - nem gyanúsítottak -, de azt mondtuk nekik, nem ez a megfelelő időpont, mert a nyomozás megváltozott: szerintünk Madeleine halott" - közölte a rendőr.

A McCann házaspár barátai szerint Kate-nek és Gerry-nek nincsenek konkrét tervei a hazatérést illetően, és hogy nap mint nap egyeztetnek elképzeléseikről a rendőrséggel, amelynek munkatársai úgy gondolják, egyre tisztább a kép a kislány eltűnésével kapcsolatban.

"Az ügy válaszai mind abban az apartmanban vannak" - jelentette ki a vezető beosztású rendőr.

Úgy tűnik, a nyomozás nemcsak a feltételezések szempontjából változott: a korábban alig-alig nyilatkozó rendőrök az utóbbi időben egyre több interjút adnak az ügyben és egyre több információt osztanak meg a nagyközönséggel, ez pedig sokak szerint azt jelentheti, hogy a vizsgálat döntő szakaszába érkezett.Feltételezések

A rendőrségi szóvivő például beszámolt arról, hogy a nyomozók szerint Maddie valószínűleg már azelőtt halott volt, hogy Portugáliába érkeztek volna a brit rendőrség vérebei, hogy segítsenek a nyomozásban.

Olegario Sousa azt is elárulta: a nyomozók szerint a kislány eltűnéséért nem egyetlen ember a felelős. "Természetes, hogy egy ilyen bűncselekményben nem egy ember vesz részt. Ez a feltételezés nem konkrétumokon, inkább a logikán nyugszik."

Lezárhatják az ügyet


A szóvivő arról is beszélt, hogy nem igaz, miszerint a brit hatóságok egy potenciális gyanúsítottat figyelnének. Ezzel arra utalt, hogy néhány lap korábban megírta: hamarosan letartóztatják McCannék egyik barátját, az orvos Russell O'Brient.

Maga az érintett - aki a kislány eltűnésének estéjén szintén McCannékkel vacsorázott, de az este jó részét saját, beteg kislánya mellett töltötte - is azonnal cáfolta a lapok értesülését. A McCann házaspár is úgy nyilatkozott: teljesen megbíznak barátaikban.

A rendőrségi szóvivő hozzátette: lehetséges, hogy az ügyet lezárják, ha Madeleine nem kerül elő, és a nyomozásnak már egyetlen szála sem hoz eredményt.

Címlapról ajánljuk
Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Nyaralási teljesítménykényszer: robogás a kiégés felé

Új trend kezd kialakulni a Z-generáció, de az idősebbek nyaralási szokásaiban is – mondta el az InfoRádióban Bereczki Enikő generációkutató. A szakember szerint sokan ma már az új készségek tanulását részesítik előnyben a nyári vakáció során, nem pedig a csendes pihenést, ennek azonban lehetnek negatív következményei.

Íme, Orbán Viktor legfontosabb tusnádfürdői üzenetei a Fidesz jövőjéről – összefoglaló

A Fidesz elnöke a Tusványoson ismertette, milyen utat lát pártja előtt ahhoz, hogy ismét sikeres, kormányra jutó erő lehessen.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×