Infostart.hu
eur:
362.51
usd:
310.46
bux:
0
2026. augusztus 22. szombat Menyhért, Mirjam

A repülőtéren rekedt a nő, akinek nincs múltja

Hondurasi hivatalnokok próbálják megoldani a rejtélyét annak a nőnek, aki egy repülőtéren él már több mint egy hónapja.

A nő azt állítja, hogy Sara Williams-nek hívják, és Burkina Faso-i. Elmondása szerint azért ragadt a repülőtéren, mert ellopták úti okmányait.

A hondurasi hatóságok gondban vannak, ugyanis egyáltalán nem tudják kideríteni, hogy a nő melyik repülőjárattal érkezett a San Pedro Sula-i légikikötőbe.

Az eset különös hasonlóságot mutat egy iráni férfi kálváriájával, aki a párizsi repülőtéren rekedt. Mehran Karimi Naszeri történetéből Terminál címen filmet is készítettek, amelynek főszerepét Tom Hanks játszotta.

Sara Williams elmondása szerint az emberek jól bánnak vele a repülőtéren, többen pénzt adnak ki neki, hogy élelmiszert vehessen.

Arra a kérdésre, hogy miként érkezett a közép-amerikai országba, mindig ugyanazt válaszolja: repülőn.

Alejandro Flores, a repülőtéri bevándorlási hatóság vezetője elmondta: nincs nyoma annak, hogy a nő belépett volna az országba, illetve annak, hogy melyik járattal érkezett.

A tiszt egyeztetett az amerikai társhatósággal is, ugyanis a nő egyszer arra utalt, hogy Floridából jött. Ellenőrizték azt is, hogy nem a szárazföldön lépett-e be Hondurasba Guatemala felől.

Címlapról ajánljuk

Pénz érkezik hamarosan sok családhoz

Augusztus 24-én érkezik az iskolakezdési támogatás első – 50 ezer forintos – részlete, továbbá a szeptemberi családi pótlékot is ezen a napon fizetik ki – közölte a szociális és családügyi miniszter a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×